Duruşma nasıl geçer?

Yarın normalde okula gitmem gerekiyorken annemin söylemesi üzerine yarın 9'da duruşmaya gideceğim. Mağdur olan taraf benim. Suç duyuru bilgilendirme kağıtları geldiğinde (kendimce anladığım kadarıyla) benim lehime gibi duruyordu. Olayı gizlilik sebebiyle anlatamıyorum fakat korkmuyor da değilim. İlk çıkacağım duruşma nasıl geçecek?
Yaşınız küçükse yani 18'i doldurmadıysanız bir sıkıntı olmaz. Ben yalan beyan'dan yargılandım boşanma davası içerisinde. Duruşmaya gittiğinde biraz rp yap. Korkmuş gibi vs dur. Hakim zaten saniyesinde gönderiyor.

Yarın normalde okula gitmem gerekiyorken annemin söylemesi üzerine yarın 9'da duruşmaya gideceğim. Mağdur olan taraf benim. Suç duyuru bilgilendirme kağıtları geldiğinde (kendimce anladığım kadarıyla) benim lehime gibi duruyordu. Olayı gizlilik sebebiyle anlatamıyorum fakat korkmuyor da değilim. İlk çıkacağım duruşma nasıl geçecek?

Mahkemede ne kadar suçla ilgili delil varsa söyleyin ve asla yalan söylemeyin @Factotum yanlışım veya eksiğim varsa söyleyin.

Son düzenleme:
Burada duruşma anınızda ne yapacağınızı çoğunlukla hayatında mahkemenin kapısının önünden geçmemiş 12-14 yaş aralığına soruyorsunuz. Sizce de biraz gariplik yok mu?

Açıkçası büyükler cevaplar umuduyla açmıştım konuyu.

Hocam bilgisayar veya elektronik aletler ile ilgili teknik bir konu olsa idi genellikle büyükler cevaplardı ancak bu forumda her 25 kişiden 1 inin mahkeme hayatı vardır diye düşünüyorum. Yani kendi şahsi görüşüm olarak nadiren mahkemelik olan veya duruşmaya katılan insanların sayısı çok az olacaktır.

Ne oldu, anlatır mısın mahkemede?
Mahkeme 9.00'da başlaması gerekiyordu fakat 10.30 gibi içeri girdik. Mahkeme öncesi Sosyal Hizmetler bünyesinde çalışan görevli biri benle özel olarak konuşmak istediğini söyledi. Konuşurken aynı zamanda karakter analizimi ve diksiyonumu inceledi. Ardından "Efendi birine benziyorsun, sesin de güzel, seslendirme yapmayı hiç düşündün mü?" şeklinde soru sordu. Hem diksiyonumu incelemek için hem de içimi rahatlatmak için güzel bir konuşma yaptı. Ardından biraz daha bekledikten sonra saat 10.20 gibi birkaç avukat gelip teker teker biraz biraz yüzüme baktılar. İlk ne olduğunu anlamadım fakat karşı tarafın avukatları olduğunu düşündüm -ki öyleymiş- sonra ismim okundu ve içeri girdim. Avukatımın yanına oturdum. Aynı zamanda benimle konuşan Sosyal Hizmetler bünyesinde çalışan kişi de benimle beraber girdi. Karşı tarafın avukatları, benim avukatım ve hakim vardı. Hakim bana soru sormak istediğinde ayağa kalktım ve soruları yanıtladım. Soruları yanıtlarken telefon ile video çekildi. Bir üst mahkemeye veya şehirdışı mahkemeye verilirse olay, çağırma gibi bir olay olmaması için. İleri bir tarihe ertelendi. Karşıda bana sunacak itiraz edecek elde somut bir delil olmadığı için tüm avukatlar "Kabul etmiyoruz" manasına gelen cümleler ile yazı yazdırdılar. Avukatlara karşı tektim kısacası. Bana sorulan sorular bittikten sonra olaya tanık olan bir kişiyi çağırdılar. Olay benim lehime gibi şuanlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı