DVD-ROM Kapağı Açılmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
DVD-ROM'un içine normal yağ yerine annemin yemeklerde kullandığı biryağ döktüm. DVD-ROM açılıyo gibi ses geliyordu ama açılmıyordu. Aradan 1 gün geçti açılmaya başladı ama basıyodum ses geliyo açılmıyordu, 3. basışımda açılıyordu.

Olay ilerleye ilerleye açılmamaya başladı. DVD-ROM'u açmak için savaş veriyordum yani artık :D Aynı anda kasanın üstüne yumruk atınca açılıyordu.
Kasanın içini açıp vidasını söktüm DVD-ROM'u çıkardım taktım, sorun gitti. 3 kez basınca açılıyordu. sağına soluna kağıt sıkıştırdım, tek tuşla açılıyordu 1 gün önce. Şuan yine 3 kez basınca açılıyor.

Yumruk atarak açmadığıma dua ediyorum :D bugünlerede sükür :D Neden byle yapıyor olabilir ve ne yaparsam düzelir.

Ayrıca DVD-ROM'um CD'ye bir şey yazmamaya ve CD okumamaya başladı. DVD'ye yazıyor ve sorunsuz okuyor ama CD'de öyle olmuyor. Napabilirim?

Babamın maaşının 600 TL olduğu zamanda bir CD yazıcı 150 TL idi. Şimdi SATA arabirimli bir DVD yazıcının sıfırı 35 TL. DVD-ROM'a döktüğün yağın ve bu sorunu çözmek için harcadığın zamanın maliyetini hesapladığımızda zarar ettiğini görüyoruz.

Tavsiyem 20 TL verip ikinci el bir SATA DVD yazıcı alın ve kafanız rahat etsin. Bundan daha iyi bir çözüm yok, emin olun.

Bende eski kasamın CD-ROM'unu kasama takmıştım. Senin gibi açılmamaya başladı, ses var görüntü yok hesabı. :) Bende yine senin gibi söktüm, açıktayken çalıştırdım ve sorunu buldum. Sorun ise, kapağın açılmasını sağlayan motor dönüyor ancak CD-ROM'un kapağı arasındaki bağlantıyı sağlayan lastik duruyordu. Bu da lastik bollaşmış ve eskidiğinden kaynaklanıyordu. Sonra biraz daha kurcaladım ve yanık kokusu geldi :D ve çöpe attım. Son olarak sıfır DVD-ROM alıcaktım onada adam 70tl dedi çok dedim zaten kalmadı ve bana 15tl ye DVD-ROM verdi. Ve Admin'in dediği gibi kafam rahat etti .. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı