DVD-ROM yerine SSD takma performansı düşürür mü?

omeratess

Decapat
Daha fazla  
Samsung 870 EVO 240 GB SSD almayı düşünüyorum. İnternetteki videolarda genel olarak SSD'yi harddisk kısmına, hard diski de DVD ROM kısmına takmışlar. Hard diski çıkarmaya çekiniyorum biraz. SSD'yi DVD-ROM kısmına taksam performansı etkiler mi?

Bilgisayarınızı sökmek istemiyorsanız takabilirsiniz. Hız testi vb. yaptığınızda bir sorun olmazsa öyle kullanabilirsiniz, bir sorun olmaz.

Laptopun içi biraz karışık HDD'yi ondan çıkarmak istemiyorum. DVD-ROM yerine taksam SSD'yi sorun olur mu ki?
Performans açısından büyük sorunlar yaşatır. DVD-ROM'un SATA portu HDD'nin SATA portu kadar hızlı çalışmıyor. SSD'den verim alamazsınız. O yüzden HDD'yi DVD-ROM kısmına takmanızı öneriyoruz. İçini açmaya korkuyorsanız bir bilen ile veyahut internet'ten laptop modelinizin sonuna "disassembly" yazıp nasıl söküldüğünü öğrenerek takabilirsiniz.

Performans açısından büyük sorunlar yaşatır. DVD-ROM'un SATA portu HDD'nin SATA portu kadar hızlı çalışmıyor. SSD'den verim alamazsınız. O yüzden HDD'yi DVD-ROM kısmına takmanızı öneriyoruz. İçini açmaya korkuyorsanız bir bilen ile veyahut Internet'ten laptop modelinizin sonuna "disassembly" yazıp nasıl söküldüğünü öğrenerek takabilirsiniz.

Çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim bir yolunu bulup HDD kısmına takacağım.

Geri
Yukarı