DVI-D Aktif ve Pasif Dönüştürücü Arasındaki Fark

ypasaoglu

Hectopat
Daha fazla  
Konuda da belirttiğim gibi aralarındaki fark nedir?

Ayrıca internetten dönüştürücülere baktığımda aktif DVI-D dönüştürücülerin dişi ucu aşağıya eklediğim fotoğraftaki gibi karşıma çıkıyor. Diğer fotoğrafta normal Dual-Link DVI-D kablonun erkek ucu.

Şimdi bu fotoğraflarda gördüğümüz kablo uçları birbirine bağlanabilir mi ve hiç bir sorun çıkmadan kullanılabilir mi?

Yoksa bağlantı uçları illa birbirinin aynısı mı olmalı? @BilgisayarKurdu
adfdfds.jpg
juygjjhk.jpg

Dostum aktif dönüştürücülü kablo, Dijital sinyali Analog sinyale dönüştürür.

Pasif dönüştürücüler mini display porttan aldıkları sinyali dönüştürmeden, doğrudan iletirler. Pasif dönüştürücüler ile en fazla 2 monitör çıkışı alınabilmektir. Pasif dönüştürücüler ile 3 veya daha fazla monitör konfigürasyonları kurulamaz. Aktif mini display port dönüştürücülerin üzerindeki DAC çipi aracılığıyla sinyali eş zamanlı olarak DVI-D sinyale çevirir. Bu sebeple 3 veya daha fazla monitör kullanımında aktif dönüştürücüye ihtiyaç duyulmaktadır. Dual Link DVI-D dönüştürücü için de aktif dönüştürücü gerekmektedir.

Emin misin kardeşim? Hatta ürün linki bu almayı düşündüğüm:
Dark Mini Display Port - DVI-D Aktif Dönüştürücü Fiyatı

Fotoğraftakiler birbirine bağlanabilir mi benim tek derdim o şuan. Benq XL2411 144Hz monitörüm var. Amacım 144Hz elde etmek.

Dostum Analog sinyalden 144 Hz alınamıyor diye biliyorum.

3 gündür kablo arıyorum yok. Nerde bu herkesin kaliteli dediği kablolar internette bakmadığım yer kalmadı.

Mini Displayport to DVI-D Dönüştürücü piyasada yok. Hepsi dandik.
Mini Displayport to Displayport Dönüştürücüyle beraber Displayport to DVI-D Dönüştürücü kullanıp 144Hz elde etmek istiyorum. Piyasada bu dönüştürücülerin kaliteli olanı yok. Nereye baksam hepsi aynı 60Hz destekliyor ve çözünürlük değerleri 1920x1080 i bile desteklemiyor.

Dostum monitörünüzde HDMI bağlantısı yok mu? Varsa eğer HDMI kullanın.
Kardeşim Hdmi kullanacaksam boşuna almış oluyorum 144Hz monitörü. Hdmi bağlantı desteklemiyor 144Hz'i

@Recep Baltaş @Ali Güngör Abilerim şu konuya bi el atsanız 3 gündür aralıksız kablo ve dönüştürücü arıyorum. Amacım monitörümde 144Hz elde etmek

Konunun linkini atmamışsın ancak ben buradan bilgilendirmesini yapayım. Sana zahmet o konuya, benim yorumumu alıntı yaparak taşı.

Aşağıda gördüğünüz, sol tarafında 4 adet pin bulunan giriş DVI-I yani hem analog hem dijital veri aktarımına olanak sağlayan dijital veri yoludur. Tek çizgi olsa, 4 tane pin olmasa DVI-D olurdu ve yalnızca Dijital veri iletebilirdi.

Eki Görüntüle 245675

Soruna gelecek olursak, resimlerdeki DİŞİ DVI-I Dual Link kablo ile erkek DVI-D kablo sorunsuzca birbirine bağlanabilir ve görüntü alınabilir. İkisi de DUAL LİNK ise, sağdaki pin sayıları yüksek ve boşluksuz ise Dual Link DVI'ın sunmuş olduğu çözünürlük ve tazeleme hızlarından da faydalanabilir.

Ancak tam tersi yani Erkek DVI-I kabloya dişi DVI-D kablo takılamaz, uyuşmaz, fiziksel olarak birbirine oturmaz.
Aynı şekilde Dişi Single Link kabloya da Erkek Dual Link kablo takılamaz.

alıntılanan konunun linki
BenQ XL2411 monitörde 144 Hz için dönüştürücü önerisi

Apple Mini DisplayPort to DVI Adapter (MB570Z/B) Fiyatı
Araştırmalarıma göre bunun işe yaraması gerek. Birçok kişi bu adaptörü önermiş. Ve bir konuda adam teşekkür ediyor ona hatta. İlk resimdeki DVI-D değil ki, DVI-I dual link.
First go into nvidia control panel and then click the Set PhysX Configuration link. Check to see which chip (nvidia or intel) the mini-display port is hooked up to.

And no, that adapter will not work. You need a dual-link DVI because of the bandwidth it provides. That adapter (and similar passive, cheap adapters) only provide up to 3.0Gbp/s which is less than half that's needed. Also pixel clock rate.

Apple Mini DisplayPort to DVI Adapter (MB570Z/B) Fiyatı
Araştırmalarıma göre bunun işe yaraması gerek. Birçok kişi bu adaptörü önermiş. Ve bir konuda adam teşekkür ediyor ona hatta. İlk resimdeki DVI-D değil ki, DVI-I dual link.
kardeşim bu değilde apple'ın 400 küsüratlı bir aktif dönüştürücüsü var bunun bi üst modeli gibi bişey o sanırım işimi görecek ama çok pahalı o yüzden daha 3 günlük monitör olduğu için cayma hakkımı kullanıp iade edicem monitörü. DP girişli bir monitör alıcam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı