DVI Monitörde HDMI Çıkışlı Ekran Kartı Kullanma

TufanTsubasa

Decapat
AOC 2369 model bir monitör var, bu modelde DVI kullanılabiliyor ve ben HDMI bir ekran kartlı bilgisayar topladım. Yeni monitör alamıyorum ve bilgisayarımla monitörümü çalıştırmak için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI to DVI-D kablo kullanabilirsiniz.

Ben de aynı monitörü kullanıyorum. Eğer ekran kartında Displayport çıkışı varsa bir dönüştürücü ara kablo ile o çıkışı kullanman en iyisi, ben aşağıdakini kullanıyorum:

Dark Display Port - DVI-D Dönüştürücü (DK-HD-ADPXDVI2) Fiyatı

Sadece HDMI çıkışı varsa aynı şekilde HDMI - DVI-D çevirici alman gerekecek.

Genellikle ekran kartlarında DVI-D ya da DVI-I çıkışlarından birisi bulunuyor. Benim monitörüm de sizin monitörünüz gibi DVI çıkışlı. GTX 760 ile DVI kablosuyla sorunsuz kullanıyorum. Dönüştürücü yerine doğrudan kablo ile bağlantı sağlarsanız çok daha verimli olur. Ekran kartında DVI port bulunmuyorsa mecburen dönüştürücü almak zorundasınız.

2060 super aldım dısplay port hdmı desteklıyor ama monitörrüm dvı desteklıyor bu durumda bana vatan pc den alabılecegım bı örnek link atabılır misiniz duruma gore ya attıgınızı ya emsallerınızı baska yerlerden alabıleyım

2060 super aldım dısplay port hdmı desteklıyor ama monitörrüm dvı desteklıyor bu durumda bana vatan pc den alabılecegım bı örnek link atabılır misiniz duruma gore ya attıgınızı ya emsallerınızı baska yerlerden alabıleyım

Biraz baktım ama sitesinde önerebileceğim adam akıllı bir çevirici göremedim, olanlar kalitesiz. Vatan PC'ye gittiğinizde durumunuzu ve kaliteli bir dönüştürücü satın almak istediğinizi belirtiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı