DVI ve DVI-D Farkı

Azatbulut21

Hectopat
Yeni ikicn el kasa aldım, benim ekran kartım DVI D(24+1) dual link girişi var fakat hepsiburada.com sitesinden monitör alacağım. Bazılarında DVI girişi destekliyor bazılarında ise DVI D girisi destekliyor kafam karisti. Sadece DVI girişi nasıl oluyor ya da benim ekran kartı onu destekliyor mu yardimlarinizi bekliyorum.
Ekran kartı model: AMD Sapphire RX 460 Nitro

Son düzenleyen: Moderatör:
Düz DVI diye bir şey yok :) DVI-I, DVI-D ve DVI-A olarak 3’e ayrılıyor. Bunlar da kendi içinde Dual Link ve Single Link olarak yine ayrılıyor. Ama günümüzdeki çoğu monitör Dual Link. İstediğiniz monitörü alın bir sıkıntı çıkmayacaktır :)

DVI 2'ye ayrılır: DVI-I ve DVI-D şeklince. Ekran kartın DVI-D destekliyor. Siz her ihtimale karşın DVI-D yazmasına özen gösterin.
Anladım. Teşekkür ederim
Düz DVI diye bir şey yok :) DVI-I, DVI-D ve DVI-A olarak 3’e ayrılıyor. Bunlar da kendi içinde Dual Link ve Single Link olarak yine ayrılıyor. Ama günümüzdeki çoğu monitör Dual Link. İstediğiniz monitörü alın bir sıkıntı çıkmayacaktır :)
Anladım usta. Biliyorum dvi 3 e ayrildigini internet üzerinden siparis vereceğim için bazı monitör lerde direk dvi çıkış yazıyor bazılarında dvi d girisi yazması kafamı karıştırdı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı