DX12 Ne İşime Yarayacak?

Seems Legit

Hectopat
Daha fazla  
Her kafadan bir ses çıkıyor hiçbir şey anlamadım. Kağıt üzerindeki bilgilerden hiç hoşlanmam, açık olmak gerekirse gerçekte benim ne işime yarayacak? Orta segmente yararı olur mu? İşlemci kullanımı azalacak mı? Çok hafif bir darboğaz yaşıyorum (%89) işlemci kullanımı azalacaksa sanırım yaşadığım darboğaz tamamen ortadan kalkacak. 750 ti + i3 2120 kullanıcısı olarak çok merak ettiğim bir konu. W10+DX12 performansa tabiri caizse yüzde kaç etki edecek? ♫ Kafamda deli sorular ♫

Özellikle işlemcilere faydası olacak ve işlemcilerin bütün çekirdeklerinin gerçek anlamda kullanılabilmesini sağlayacak ve tabii ki performansı artıracak. Mesela sizin işlemciniz 2 çekirdek ve directx 12 sayesinde 2. çekirdekte gerçek manada söz sahibi olabilecek. Tabii denemeden darboğaz sorununuz ortadan kalkar mı söylemek pek doğru olmaz ama muhtemelen işe yarayacaktır bu konuda da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı