Dxgkrnl.sys mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

SerhatKk

Decapat
Daha fazla  
Oyundan atıp harici ekran kartı siliniyor. Bilgisayarı kapatırken de mavi ekran yiyorum. BIOS ayarlarını default yapıp yeniden başlattığımda ekran kartı geri geliyor. Önceki forumlardaki çözümleri denedim ekran kartını DDU ile silip tekrar yükledim, format atıp denedim fakat hala aynı sorunu yaşıyorum.
Minidump dosyaları: Minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
Display Driver Uninstaller ile tekrar ekran kartı sürücünüzü kaldırıp yeniden kurun. BattlEye ve Vanguard yazılımlarını sisteminizden kaldırın. Memtest86'yla bellek testi yapın.

Ekran kartı OCCT yazılımı ile 3D testi yap. 15-20 dakika boyunca yap. Crash verirse söyle.

Furmark testi yapın. 20-30 dakika boyunca yapın. Sıcaklıkları kontrol edin. Sistem kapanma veya mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşın.

Memtest86 testi yap ve sonuçlarını paylaş.

Ekran kartı sürücünü güncel tutmaya çalış.

İntel HD Graphics sürücünü güncelle.

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutu sfc/ scannow. %100 olmasını bekleyin.

Bu süreçte tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

Genel olarak ekran kartı sürücüsü güncel olduğu halde mavi ekran alırsan ekran kartının arızalanmış olma ihtimali vardır.

Ekran kartları güncel. cmd komutlarını denedim. memtest86 yı yaptım herhangi bi hata vermedi. Cihazı normal kullanırken bi sorun yok fakat oyunlarda (hepsinde değil) bi süre oynadık dan sonra ekran kartı gidiyo. Biosdan sıfırlayınca geliyo.
Yerel disk i taradım sorun bulmuştu onu cmd komutlarıyla falan düzelttim ama hala arada sorunlar buluyo anlamadığım bir şekilde. Sorun ondan kaynaklanabilir mi ? bide son seferde dgkrnl yerine farklı bi hata kodu almıştım. memory.dmp adlı klasörde buldum 1gb olduğu için metin belgesi halinde atıyorum : Yeni Metin Belgesi.txt

Geri
Yukarı