Dying Light 2'de GPU kullanımı düşüyor ve oyun kasıyor

ParsCat

Decapat
Daha fazla  
Dying Light 2'de Frame Generation ile Ultra ayarlarda 70-90 FPS alabiliyorum. Ancak oyunda bir anda GPU kullanımı düşüyor ve donuyor. Ayarları biraz düşürmeyi denedim ama olmadı. Ekran kartı sıcaklığı 65 -70 civarında. Oyunu SSD'de yer olmadığı için eski harici hard diske yükledim. Acaba ondan olabilir mi?

Ryzen 7 7735HS.
RTX 4050 6 GB GDDR6.
16 GB RAM 4800 MHz.
Oyun 1TB'lık WD harici diske yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dying Light 2'de Frame Generation ile Ultra ayarlarda 70-90 FPS alabiliyorum. Ancak oyunda bir anda GPU kullanımı düşüyor ve donuyor. Ayarları biraz düşürmeyi denedim ama olmadı. Ekran kartı sıcaklığı 65 -70 civarında. Oyunu SSD'de yer olmadığı için eski harici hard diske yükledim. Acaba ondan olabilir mi?

Ryzen 7 7735HS.
RTX 4050 6 GB GDDR6.
16 GB RAM 4800 MHz.
Oyun 1TB'lık WD harici diske yüklü.
Hocam ölçekleme kapatın veya DLSS dengeli veya performansta deneyin.

Hocam kesin harici hard diskden dolayı mı bilemem ancak sizin yaşadığınız olayın aynısı yaşamıştım ve benim de aynı şekilde oyunda droplar, kapanmalar olmuştu. SSD'ye kurduğum an ne mavi ekran hataları ne de droplar kaldı.

Hocam ölçekleme kapatın veya DLSS dengeli veya performansta deneyin.

Hocam DLSS'i dengeliye alınca sadece FPS arttı kasma donma hala devam ediyor. Zaten FPS iyi sadece donuyor sürekli GPU kullanimını düşürerek. Mesela oyun ilk açıldığında 90 FPS ile başlıyor mouse çevirdiğimde donup kalıyor. Ölçekleme kapatmayı da denedim.

Hocam kesin harici hard diskden dolayı mı bilemem ancak sizin yaşadığınız olayın aynısı yaşamıştım ve benim de aynı şekilde oyunda droplar, kapanmalar olmuştu. SSD'ye kurduğum an ne mavi ekran hataları ne de droplar kaldı.
Bende öyle düşünüyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı