Çözüldü E fatura servise nasıl gönderilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert Kavak

Kilopat
Daha fazla  
ASUS klavyemi Gaming Gen'den satın aldım bir tuşun LED'i bozuldu. Teknik servise mi yollamaliyim direkt olarak yoksa Gaming gen ile mi iletişime geçmeliyim? Bana sadece e-fatura yolladılar bunu servise e-posta yoluyla mı yoksa çıktı alıp klavye ile mi yollamalıyım?

Çözüm
Klavyeniz ASUS TUF K3 müydü?

Şöyle yapacaksınız ilk önce Gaming gen i arayıp sorununuzu belirteceksiniz onlar sizi büyük ihtimal penta yetkili servisi ile konuşmanızı isteyecektir. Kutudan ne çıkıyorsa +fatura +garanti içine koyup üstüne arıza notu ekleyeceksiniz. Penta size bir gönderi kodu söylücek o kodla Yurtiçi Kargo'ya gidip teslim edeceksiniz. Orada size elektronik cihaz için sigorta yapmadıklarını söylicekler dert etmeyin. Sonrasında onlar teknik servise yollayacaklar. Servise ulaştıktan sonra değişim ya da iade talep edip etmediğinize göre mailinize doa raporu yollayacaklar ya da size kendi depolarından yeni klavye yollayacaklar. Eğer değişim isteyecekseniz klavyeyi penta değil de Gaming gen in değiştirmesini isteyin çünkü benim klavyemi penta değiştirmişti en son değişen klavyenin seri numarası Gaming gende gözükmediği için 2 hafta uğraştırdılar. Eğer değişim isterseniz de gelen doa raporunu [email protected] ye iletip sipariş numaranızı ve değişim talep ettiğinizi belirtin.

Eğer yukarıda belirttiğim klavyeye sahipseniz kesinlikle para iadesi isteyin çünkü 4 kere bu klavyede LED aydınlatma sorunuyla karşı karşıya kaldım.

Şöyle yapacaksınız ilk önce Gaming gen i arayıp sorununuzu belirteceksiniz onlar sizi büyük ihtimal penta yetkili servisi ile konuşmanızı isteyecektir. Kutudan ne çıkıyorsa +fatura +garanti içine koyup üstüne arıza notu ekleyeceksiniz. Penta size bir gönderi kodu söylücek o kodla Yurtiçi Kargo'ya gidip teslim edeceksiniz. Orada size elektronik cihaz için sigorta yapmadıklarını söylicekler dert etmeyin. Sonrasında onlar teknik servise yollayacaklar. Servise ulaştıktan sonra değişim ya da iade talep edip etmediğinize göre mailinize doa raporu yollayacaklar ya da size kendi depolarından yeni klavye yollayacaklar. Eğer değişim isteyecekseniz klavyeyi penta değil de Gaming gen in değiştirmesini isteyin çünkü benim klavyemi penta değiştirmişti en son değişen klavyenin seri numarası Gaming gende gözükmediği için 2 hafta uğraştırdılar. Eğer değişim isterseniz de gelen doa raporunu [email protected] ye iletip sipariş numaranızı ve değişim talep ettiğinizi belirtin.

Eğer yukarıda belirttiğim klavyeye sahipseniz kesinlikle para iadesi isteyin çünkü 4 kere bu klavyede LED aydınlatma sorunuyla karşı karşıya kaldım.

Son düzenleme:
Çözüm

Şöyle yapacaksınız ilk önce Gaming gen i arayıp sorununuzu belirteceksiniz onlar sizi büyük ihtimal PENTA yetkili servisi ile konuşmanızı isteyecektir. Kutudan ne çıkıyorsa +fatura +garanti içine koyup üstüne arıza notu ekleyeceksiniz. PENTA size bir gönderi kodu söylücek o kodla Yurtiçi Kargo'ya gidip teslim edeceksiniz orada size elektronik cihaz için sigorta yapmadıklarını söylicekler dert etmeyin sonrasında onlar teknik servisine yollayacaklar. Onlar size ulaştıktan sonra değişim ya da iade talep edip etmediğinize göre mailinize DOA raporu yollayacaklar ya da size kendi depolarından yeni klavye yollayacaklar. Eğer değişim isteyecekseniz klavyeyi PENTA değil de Gaming gen in değiştirmesini isteyin çünkü benim klavyemi penta değiştirmişti en son değişen klavyenin seri numarası Gaming gende gözükmediği için 2 hafta uğraştırdılar.

Eğer yukarıda belirttiğim klavyeye sahipseniz kesinlikle para iadesi isteyin çünkü 4 kere bu klavyede LED aydınlatma sorunuyla karşı karşıya kaldım
Asus rog strix scope rx

Şöyle yapacaksınız ilk önce Gaming gen i arayıp sorununuzu belirteceksiniz onlar sizi büyük ihtimal penta yetkili servisi ile konuşmanızı isteyecektir. Kutudan ne çıkıyorsa +fatura +garanti içine koyup üstüne arıza notu ekleyeceksiniz. Penta size bir gönderi kodu söylücek o kodla Yurtiçi Kargo'ya gidip teslim edeceksiniz orada size elektronik cihaz için sigorta yapmadıklarını söylicekler dert etmeyin sonrasında onlar teknik servisine yollayacaklar. Onlar size ulaştıktan sonra değişim ya da iade talep edip etmediğinize göre mailinize doa raporu yollayacaklar ya da size kendi depolarından yeni klavye yollayacaklar. Eğer değişim isteyecekseniz klavyeyi penta değil de Gaming gen in değiştirmesini isteyin çünkü benim klavyemi penta değiştirmişti en son değişen klavyenin seri numarası Gaming gende gözükmediği için 2 hafta uğraştırdılar.

5 ay oldu klavyeyi alalı. Yeni bu sorun çıktı iade olmaz sanırım. Olursa değişim ya da tamir falan olur umarım.

ASUS ROG STRIX Scope RX

Değişim isteyin eğer kronik sorunluysa ve gelen klavye de sorunlu çıkarsa bu sefer yeniden arayıp kesinlikle ücret iadesi istiyorum demeniz sizin yararınıza olur.

ASUS ROG STRIX Scope RX

5 ay oldu klavyeyi alalı. Yeni bu sorun çıktı iade olmaz sanırım. Olursa değişim ya da tamir falan olur umarım.

Siz yine de isteyin. 6 ay öncesi için sorun olmuyor diye biliyorum ama en kötü yukarıdaki seneryoyu uygularsınız.

Eğer yukarıda yazdığım metin size yardımcı oluyorsa ki Gaming gen de olaylar böyle oluyor, çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

Değişim isteyin eğer kronik sorunluysa ve gelen klavye de sorunlu çıkarsa bu sefer yeniden arayıp kesinlikle ücret iadesi istiyorum demeniz sizin yararınıza olur.

Siz yine de isteyin. 6 ay öncesi için sorun olmuyor diye biliyorum ama en kötü yukarıdaki seneryoyu uygularsınız.

Eğer yukarıda yazdığım metin size yardımcı oluyorsa ki Gaming gen de olaylar böyle oluyor, çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.

Yanlış yazıyı yaptınız hocam.

Gelen rapor mailden gelecek. değişim ya da iade olarak.
1701080709185.png

Gelen dosyaları gaming gene atıyorsunuz ya da maili direkt onlara iletiyorsunuz.
1701080748941.png

onlar da sizin isteğiniz ile değişim/iade yapıyor.

Geri
Yukarı