E-pin satışı ve hesap satışı sitesi hangi vergilendirme alanına giriyor?

WaNNoS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. E pin sitesi açmak istiyorum. Bunun yanında oyuncuların sitemde ilan şeklinde oyun içi itemlerini - hesaplarını satmalarını istiyorum. Bu vergilendirme için hangi alana giriyor bilgisi olan var mı? Yani kuracağım şirket e ticaret şirketi mi olacak? Ne tür bir şirket olacak. Kısacası vergilendirmem hangi alandan yapılacak. Bilgisi olanlar dönüş yapabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. E pin sitesi açmak istiyorum. Bunun yanında oyuncuların sitemde ilan şeklinde oyun içi itemlerini - hesaplarını satmalarını istiyorum. Bu vergilendirme için hangi alana giriyor bilgisi olan var mı? Yani kuracağım şirket e ticaret şirketi mi olacak? Ne tür bir şirket olacak. Kısacası vergilendirmem hangi alandan yapılacak. Bilgisi olanlar dönüş yapabilirse sevinirim.

Kişisel veya kurumsal şirkete ihtiyacın var, gelir vergisi, KDV gibi vergiler ödeyeceksin.

Kişisel veya kurumsal şirkete ihtiyacın var, gelir vergisi, KDV gibi vergiler ödeyeceksin.
Şahıs şirketi açacağım o konuda bilgim var. Ama yapacağım işin hangi vergi koduna ait oldugunu bilmiyorum. Hani Sonuç olarak şirketinizi e ticaret üzerine açarsanız restoran işletemezsiniz. Ben de bu olayı soruyorum. Devlette açacağım şirket nasıl görünmeli. Ne üzerine görünmeli.

Şahıs şirketi açacağım o konuda bilgim var. Ama yapacağım işin hangi vergi koduna ait oldugunu bilmiyorum. Hani sonuç olarak şirketinizi e ticaret üzerine açarsanız restoran işletemezsiniz. Ben de bu olayı soruyorum. Devlette açacağım şirket nasıl görünmeli. Ne üzerine görünmeli.

Tahminimce dijital hizmet vergisi.

Geri
Yukarı