E-posta çalınırsa ne olur?

E-posta ile kaydolduğum bir sitenin hesabı çalınırsa ne olur?
Hocam eğer siteye E-postanızın şifresiyle kayıt olduysanız E-postanız çalınır. Bu yüzden farklı şifreler kullanmalısınız.
Benim epostamda 10 ihlal buldu bunlar doğru mu acaba?
Doğru ancak siteye hangi şifreyle girdiğiniz önemli. Yani siteye gmailinizin şifresiyle girdiyseniz Gmail'inizi çalabilirler. O site şuana kadarki en büyük Hacklenme olaylarını gösteriyor. Yani 1 milyon kayıtlı bir site hacklenirse o site ekleniyor ve o sitede Gmail'niz varsa size bunu gösteriyor.
Sitenin sahibi Troy Hunt araştırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Konuyu tekrar açmış oluyorum fakat eğer epostanda kayıtlı bir sitede kredi kartı bilgilerin varsa çalan kişi bunu düşünüp bir şeyler satın alabilir. Hem sitede kredi kartının kayıtlı olması gerek hem de sitede 3D Secure olmaması gerek. Bu yüzden de ihtimal düşük fakat yok değil.

Merhaba benim e postam çalındı o kişiyle aynı e postadan hesap kullanıyorum çalınmış postamı şifresini değiştirip sildim ama hesapları silemiyorum numarama kod gelmiyor bu telèfon numarası alınmış diyor.
Merhaba benim e postam çalındı şifreyi değiştirip sildim ama hala aynı e postaya bağlı hesaplarım var telefon numaramla kod almayı denedim ama kodlar gelmiyor telefon numaranız alınmıştır deyip duruyor ne yapmam gerek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı