E-ticaret sitesi

lionclaw

Decapat
Arkadaşlar daha önce hiç php ile e ticaret sitesi geliştirmedim fakat bir iş buldum. Ödeme alınacak şekilde bir e ticaret sitesi kodlayacağım. Laravel ile geliştireceğim. Site tasarımını dışarıdan satın almayı düşünüyorum. Daha önce hiç pos entegresi de yapmadım. Bir de güvenlik bakımından en çok nelere dikkat etmem gerekir? Bana genel anlamda dikkat etmem gereken noktaları belirtebilir misiniz? Kendime referans proje olarak yapmayı çok istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik anlamında öncelikle sunucunun çok sağlam olması gerekiyor, bunun için genelde reseller ya da cloud hosting kullanmanı öneriyorum, çünkü backtrack, nessus, netsparker yazılım ve işletim sistemleri olsun, bu serverların üzerinde açık olan portların üstünde çalışan programların servislerini tarıyor. Örneğin serverda kurulu 3. parti bir yazılım varsa bu yazılımın açığının açık portlar üzerinde taratıp bulup exploit edebilir, birinci kural sunucu sağlam olacak.

Yazılımda PHP class mantığını kullan çok fazla her sayfada bağlantı kurma classı çağır ve siteyi göm, yani farklı farklı sayfalardan include et ki çok fazla kodlarını ön planda bulundurma.

Alan adını alırken SSL sertifakalı olmasına özen göster, çünkü bankalar SSL güvenilirliği olmazsa sanal pos vermezler.

E-ticaret sitesinde yer alması gereken birtakım metinler ve sözleşmeler vardır. Kullanıcıların üye olmalarına, satın almalarına dair bu sözleşmeler bankadan onay alabilmek için satış sitelerinde bulunmalarıdır.

Bankaya ticari sicil ile başvur onlar uygun görürlerse kodları veriyorlar, sen de kullanıyorsun. Onun dışında birkaç şey daha var ama uzun olur diye yazmadım. Şimdiden kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı