e-Ticarete nasıl başlanır?

HD4450

Kilopat
Öncelikle iyi akşamlar, arkadaşımla birlikte e-Ticarete başlamaya karar verdik. 1000 TL gibi bir bütçemiz var. Arttırabiliriz ama 18 yaş altındayız. Nereden başlamalıyız, nerede satış yaparız, ne satmalıyız, Amazon shopping falan hiçbir bilgimiz yok. Aranızda e-Ticaret yapan varsa yardımcı olma şansı var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam elinizdeki 1000 TL ile başlayıp batmanız olası. E ticarete eğitimsiz girilmez. Elinizdeki sermayeyi eğitim için kullanın. Emin olun karşılığını alırsınız.

1000 TL çok az hocam. Hepsiburada gibi sitelerde sattığınız ürün taksitli satıldı ise sattığınız ürünün parası eksiksiz olarak taksit bitince çekebilirsiniz. eksik olsun param erken gelsin diyosanız o da 30 gün sürer.
Yani 1000 TL gibi bir parayı büyütmeniz yıllar alır.
Satış yapmak için şahıs şirketi açmanız şazım o da 1000TL'den fazla bile tutabilir zaten.

Hocam elinizdeki 1000 TL ile başlayıp batmanız olası. E ticarete eğitimsiz girilmez. Elinizdeki sermayeyi eğitim için kullanın. Emin olun karşılığını alırsınız.

Eğitimlerde anlatıldığı gibi kolay olsaydı o videoları çeken adamlar zengin olur bununla uğraşmazlardı diye düşünüyorum ben.
Doğru şeyler söyleyebilirler ama çok işe yarar bilgiler söyliceklerini eğitimi satın alınca bir anda her şeyi öğrenicenizi beklemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
1000 TL çok az hocam. Hepsiburada gibi sitelerde sattığınız ürün taksitli satıldı ise sattığınız ürünün parası eksiksiz olarak taksit bitince çekebilirsiniz. Eksik olsun param erken gelsin diyosanız o da 30 gün sürer.
Yani 1000 TL gibi bir parayı büyütmeniz yıllar alır.
Satış yapmak için şahıs şirketi açmanız şazım o da 1000TL'den fazla bile tutabilir zaten.

Eğitimlerde anlatıldığı gibi kolay olsaydı o videoları çeken adamlar zengin olur bununla uğraşmazlardı diye düşünüyorum ben.
Doğru şeyler söyleyebilirler ama çok işe yarar bilgiler söyliceklerini eğitimi satın alınca bir anda her şeyi öğrenicenizi beklemeyin.

E ticaret yapan birisi olarak bunları söylüyorum ben. İyi eğitim veren kişileri ayırt etmek zor değil.
Yaşınız dolayısıyla dropshipping yapamazsınız, Çin'den ürün getirip satabilirsiniz fakat yasal değil bilginiz olsun.

Dropshipping yapmak için neden yaşı yeterli olmasın hocam?

Ödeme almak için payooner kullanması gerekecek o da 18 altını kabul etmiyor, ayrıca banka hesabı vs. de gerekli.

Velisinden birisinin adına mağaza açabilir.

Geri
Yukarı