E2180 Overclock Nasıl Yapılır?

Prof. G

Hectopat
Daha fazla  
Bu işte yeniyim. Hatta hiç başlamadım bile, bu ilk olacak elimde bayağı eski bir PC var. E2180 işlemcisi var. Ben bunun üstüne 60-70 Liralık bir soğutucu taktırdım fakat işlemci 2.00 GHZ olduğu için zorlamıyor, ısıtmıyor; ben de az performans görüyorum haliyle. Bu işten anlayan birisi bana yardımcı olabilirse çok çok sevinirim.

Büyük ihtimal anakartınız çok eskidir. O sisteme overclock yapmayın. Aldığınız soğutucunun fiyatı o işlemcinin fiyatından 2 kat daha fazla :) Soğutucuya overclock için o kadar para vereceğinize yeni işlemci almayı aklınıza getiremediniz mi ?

Son düzenleme:
Sogutucuyu alalıda biraz oldu psu - ekran kartıyla birlikte almıştım aradan çıksın diye . İşlemciye felan hiç bakma ihtiyacnda bulanmamıştım da bu anakarta uyumlu 2 işlemci var. Zaten bu 2ghz ise o 2.4-6 civarında bişidi. Kısa zamanda fazla para elde edemiyecegim için bu işlemciyle idare etmek zorundayım bu arada sogutucu bu :

N0nbq8.jpg

ısı.jpg
İŞLEMCİ.jpg
mainbord.jpg

İşlemci ısısı :
ısı.jpg

İşlemcinin şuan ki hali :

İŞLEMCİ.jpg

ayrıca merak eden olur diye mainboard :
mainbord.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan pek memnun degilim bilgisayardan.ömürü felan ilgilendirmiyor beni . Performansı yüksek olarak bu yaza kadar idare etsem kafiidir . Bilen biri yardımcı olursa sevinirm...

Elimde AMD sistemler için böyle bir rehber var, BIOS tasarımı ve değerler farklı olsa da mantık her daim aynıdır.
Eğer bu incelemeyi sıkılmadan okursan işin büyük kısmını kapmış olursun.

Gerekli soğutma ekipmanlarını elde ettikten sonra konu açıp adımı etiketler ve BIOS menünün gerekli kısımlarının görüntülerini aktarırsan detaylıca yardımcı olurum.

En olmadı bu anakart için min 2.4-8 arası bi işlemci söyleyin fiyatı uçuk olmayan :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı