E2200 sistem en ucuz nasıl yükseltilir?

Nickless

Kilopat
Daha fazla  
Hocalarım bilgisayarımın parçalarını fotoğrafta verdim. Bütçem kısıtlı. Sistemimi güncellemek istiyorum. Pek bir beklentim yok oyun oynayacaksam Geforce Now'dan oynuyorum. Sizce neleri değiştirmeliyim?

Bilgisayarın klavyesi bozuk o yüzden Prntscr kullanamadım.
IMG_20200414_184414.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gittigidiyor'da 80-100 TL civarına Core 2 Quad işlemciler var. Q6600 alabilirsin mesela Q6600 aldıktan sonra e-spor oyunlarını falan da rahatça oynayabilirsin bu sistemle( CS:GO, LOL vs)

P43 yonga seti de var, miss :) Al bir Q8400 veya güç kaynağın yeterse Q6600 bas OC'yi :D

P43 yonga seti de var, miss :) al bir Q8400 veya güç kaynağın yeterse Q6600 bas OC'yi :D.

CPU fanım çok aman amanlık bir fan değil soğutabilir mi? Shut down yemeyelim hocam.
Gittigidiyor'da 80-100 TL civarına Core 2 Quad işlemciler var. Q6600 alabilirsin mesela Q6600 aldıktan sonra e-spor oyunlarını falan da rahatça oynayabilirsin bu sistemle( CS:GO, LOL vs)

Hız aşırtmasız versiyonu e-spor oyunları için yeterli midir?

Tabii ki de yeterlidir. Ama şöyle yeterlidir misal veriyorum CS:GO'da bütün ayarlar Ultra'da 4K bir oyunculuk beklemeyin orta ayarlarda oynatır. LOL'den bahsetmiyorum bile onu her şekilde akıcı oynarsınız.

Tabiki de yeterlidir. Ama şöyle yeterlidir misal veriyorum CS:GO'da bütün ayarlar Ultra'da 4K bir oyunculuk beklemeyin orta ayarlarda oynatır. LOL'den bahsetmiyorum bile onu her şekilde akıcı oynarsınız.

Hocam kusura bakmayın sizi de uğraştırıyorum ama son bir sorum daha var o da işlemciyi değiştirdikten sonra yapmam gereken işlemler var mı BIOS güncelleme vb. varsa yardımcı olabilir misiniz?

Valla hocam o konuda bilgim az bugüne kadar değiştirdiğim işlemcilerden bazılarını tak çalıştır misali sorunsuz değiştirdim bazılarında Windows sürekli reset atıyordu bir türlü Boot edilmiyor diye format atmak zorunda kalıyordum yani işlemciyi taktıktan sonra Windows Boot edilmeyebilir onu da format atarak çözüyordum. Zaten alacağınız işlemci Core 2 Quad olduğu için BIOS'a microcode falan yüklemenize gerek yok ama tabii ki BIOS'unu güncel tutmanızda fayda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı