E5400 sisteme RAM yükseltme tavsiyesi

Gamervol

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Size 2 tane sorum olacak. Birincisini hemen söyleyeyim.

Benim sistemim Pentium(r) Dual-Core CPU E5400 @ 2.7 GHz 2.70 GHz. Benim 2 GB RAM var ve bilgileri de şunlar: DDR2 destekli 32 Bit ve 100GB'lık 2 tane disk var. Ben bu bilgisayarımı 64 Bit yapmak istiyorum. 2 GB'lık olarak yaptım ama çok kasıyor bende 4 veya 6 GB'lı yapmaya karar verdim. Bütçem şimdilik 500TL falan. Ben bu DDR2'yi 3 yapabilir miyim ve bu sisteme uygun RAM markaları nelerdir? Fazla bilgim olmadığı için biraz kötü anlatmış olabilirim :(

Cevaplarını lütfen ama lütfen belirtmeyi unutmayın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın DDR2 ise DDR2 takabilirsin sadece. 2+2 toplamda 4 GB DDR2 RAM ve R7 240 ekran kartı o sistemi şahlandırır. 500 bütçe yeterli olur. Tabii güç kaynağı yeterliyse.

@Matrixxx7 peki hocam ben şuanda PC'de takılı olan RAM'in markasını nasıl öğrenebilirim çünkü aynı RAM'dan takmak daha verimli olur diye düşünüyorum o yüzden aynısından takmak istiyorum cevabını biliyorsanız lütfen cevaplar mısınız şimdiden KG :)

1609348247249.png

1609348272804.png

1609348288772.png

@Yiğitt35 buyurun hocam sonuçlar böyle :D biraz kötü bir sistem ama Matrixxx7'nin dediği gibi R7 240 ekran kartı almaya düşünüyorum. Bütçemede uygun fiyatta (bütçem: 500) daha iyi olur yani 😄

Öncelikle elinizdeki RAM'i satmalısınız veya kullanmayın. Çünkü elinizdeki RAM'in aynısından bulmak zor. Anakartınız da maksimum 4 GB DDR2 RAM destekliyor bu yüzden üzerine çıkamazsınız. Ya Letgo'dan veya Sahibinden gibi sitelerden bakacaksınız (GET ilanı olanları tavsiye ederim.) Ya da Kingston KTL2975C6/2G 2GB DDR2 800 MHz PC Bellek Fiyatları ve Özellikleri bundan 2 tane alacaksınız. RAM'inizi 4 GB yaptıktan sonra 64 Bit Windows kurulumu yapabilirsiniz, diğer türlü sistem yavaşlar. Ek olarak yine Letgo'dan güzel ekran kartları yakalayabilirsiniz. Ben daha dün Letgo'dan biri ile anlaşarak HD 5750 aldım. GT730'dan güçlü :) Ancak ileriye dönük olmadığı için bu tür sistemleri yükseltmenizi tavsiye etmiyoruz, güncel sistemlerin en ucuzu bile olsa sizin sisteminizin performansını katlar. Fakat durum el vermiyorsa fazla para harcamadan işinizi halledebilirsiniz. Dediğim gibi RAM ve ekran kartını halledebilirsiniz. Fakat işlemci yetersiz. En azından bütçe el verirse Q8400 - Q9300 almaya bakın. RAM'lere (Maks.) 140TL, Ekran kartına 200TL, Q9400'ü de 160TL civarına bulabilirsiniz. Mesela, Intel Core 2 Quad Q9400 İşlemci Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı