E5500 sistem Windows 10'dan 7'ye geçirilmeli mi?

xepadd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, Pentium E5500 islemci ve 4 GB RAM var şu anda Windows 10 kullanıyorum sizce Windows 7 geçsem PC rahatlar mı ve oyunlarda FPS artisi olur mu?

Windows 10 ya da 7 çok fark etmeyecek. Ama sizin işle cinin çarpanı iyi durumda. Çarpanı 14. eğer voltaj ayarı varsa anakartınızda ve p serisi bir anakart ise (inşallah P45 anakartınız vardır) OC ile çok daha iyi değerler alırsınız. O işlemcinin yaklaşık 6.1GHz OC rekoru var.

İyi ayarlar ile daha iyi performans alabilirsiniz. İnşallah soputucunuz stok soğutucu değildir. Gerçi stok olsa bile bir sebiyeye kadar iyi soğutma sağlar. Termal macunu değiştirin yeterli.

Sanırım anakartım Foxconn markaydı.
7 ve 8.1 sürümlerinde sisteminiz aşırı bir şekilde rahatlayacak siz bana güvenin :)

İmkanınız el verirse X5460 alın.

Teşekkürler. Denemekten zarar gelmez.

7 ve 8.1 sürümlerinde sisteminiz aşırı bir şekilde rahatlayacak siz bana güvenin :)

İmkanınız el verirse X5460 alın.

X5460 her anakart kaldırmaz. E5450 daha iyidir. Ama foxcoon anakartlar BIOS modlaması konusunda çok zorlarlar (ki BIOS güncellemesini bile yapmamıştım ben) yeni sistem alıncaya kadar şimdilik idare eder. Eğer ekran kartı iyi bir şey varsa OC ile bir nebze beslenebilir. E7500 ile 3.8GHz OC ile CS:GO oynunda 60 90FPS alıyordum (RX 550) arada 120 zorluyordu ama çoğunlukla 60-90 FPS arasındaydı.
Ya şu an hiç hatırlamıyorum PC'de kapalı yarın yazsam olur mu?

Olur sorun değil. Benim için daha iyi olur. Çanta hazırlayacağım daha ben.

X5460 her anakart kaldırmaz. E5450 daha iyidir. Ama foxcoon anakartlar BIOS modlaması konusunda çok zorlarlar (ki BIOS güncellemesini bile yapmamıştım ben) yeni sistem alıncaya kadar şimdilik idare eder. Eğer ekran kartı iyi bir şey varsa OC ile bir nebze beslenebilir. E7500 ile 3.8GHz OC ile CS:GO oynunda 60 90FPS alıyordum (RX 550) arada 120 zorluyordu ama çoğunlukla 60-90 FPS arasındaydı.

Haklısınız. Xeon için en cok kullanılan anakart Gigabyte G41M-ES2l

Neler yaptım sadece anakart ve ben biliriz banamısın demedi ama foxcoon garip bir marka.

Ama sanırım 2A8ch olabilir hatirladigim kadariyla yarın yazacağım.

@Yiğitt35 hocamızın hazırladığı bir OC rehberi var. OC konusunda yardımcı olur diye düşünüyorum size.

Anakartım: Foxconn 2A8C.

Geri
Yukarı