E5700 sisteme hangi Windows sürümü daha iyi olur?

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
MSI G41M-P26 anakart.
E5700 işlemci.
8 GB 1333 MHz RAM.
150 GB HDD.
Hızlı ve stabil çalışmasını istiyorum. Windows 7 bazı programları yüklemekte sorun yaşatır mı bundan endişeliyim.

Öncelikle win 10 veya 11 yüklersen aşırı yavaş çalışır hdd den dolayı. 7 oyun için en iyisi ama kullandığın programları bilmediğim için bir şey söyleyemem çünkü bazı programlar 7 desteklemiyor.kullanım şeklini yazarsan daha yardımcı olabilirim.

Öncelikle win 10 veya 11 yüklersen aşırı yavaş çalışır hdd den dolayı. 7 oyun için en iyisi ama kullandığın programları bilmediğim için bir şey söyleyemem çünkü bazı programlar 7 desteklemiyor.kullanım şeklini yazarsan daha yardımcı olabilirim.
İdm vs tarzı
Online oyun metin 2 vb.
Günlük internette gezinme
Pdf kullanma
Office işleri

Eğer profesyonel programlar kullanmayacaksanız (adobe cc gibi) win 7 kullanmanızda bir sıkıntı olmayacaktır.

Windows 8.1 iyi olur. SSD alabilirseniz 10/11'de olabilir. İşlemciniz düşük. İmkan varsa Core 2 Quad serisinden bir işlemciye geçmeye çalışın.

Windows 8.1 iyi olur. SSD alabilirseniz 10/11'de olabilir. İşlemciniz düşük. İmkan varsa Core 2 Quad serisinden bir işlemciye geçmeye çalışın.
Ben de win 8.1 kullanıyorum ve açıkçası pek kullanımı rahat değil ve pek performanslık ta değil.

Ben de win 8.1 kullanıyorum ve açıkçası pek kullanımı rahat değil ve pek performanslık ta değil.
Ben de 8.1 pro kullanıyorum. Anakart değiştirdim bu hafta. Biraz sorunlar oluşuyor. En iyisi temiz format atmakmış. Ben kablolu bağlantı yapıyorum sarı işaret çıktı driver lar kurdum düzelmedi. Annem babam bilgisayar kullanırken zorlanıyor Windows 8 de

Bende Windows 8.1 kullanıyorum ve açıkçası pek kullanımı rahat değil. Pek performanslık ta değil.
Tüm güncellemelerini yapınca yavaşlıyor açıkçası. Windows 11 tüm güncellemeleri yapılmış Windows 8.1'den daha hızlı çalışıyor bende. Windows 10'dan da daha hızlı çalışmakta. Fakat forumdakiler sürüme bakıp "Bu son sürüm, nasıl önerirsin, çok yavaş olur! (!)" gibi söylemlerle linçlemeye kalkmasınlar diye 8.1'i önerdim. Ayrıca 8.1'in RAM kullanımı az. Kullanım konusunda sağ alta götürüp yukarı çekince çıkan menü dışında da kullanıma engel bir şey göremedim.

Tüm güncellemelerini yapınca yavaşlıyor açıkçası. Windows 11 tüm güncellemeleri yapılmış Windows 8.1'den daha hızlı çalışıyor bende. Windows 10'dan da daha hızlı çalışmakta. Fakat forumdakiler sürüme bakıp "Bu son sürüm, nasıl önerirsin, çok yavaş olur! (!)" gibi söylemlerle linçlemeye kalkmasınlar diye 8.1'i önerdim. Ayrıca 8.1'in RAM kullanımı az. Kullanım konusunda sağ alta götürüp yukarı çekince çıkan menü dışında da kullanıma engel bir şey göremedim.

Peki hocam Windows 10'daki gibi format atmaya gerek kalmadan sıfırlama işlemi var mı Windows 8.1 de de. Dosyaları yedekleyip tertemiz şekilde yeniden sıfırlama oluyorsa ben yaparım

Peki hocam Windows 10'daki gibi format atmaya gerek kalmadan sıfırlama işlemi var mı Windows 8.1'de de? Dosyaları yedekleyip tertemiz şekilde yeniden sıfırlama oluyorsa ben yaparım.
Sıfırlama hiçbir zaman format kadar temiz olamaz. Fakat Windows 10'da olduğu gibi onda da ayarlar üzerinde sıfırlama bulunmakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı