E6500 ile GTX 750 darboğaz yapar mı?

Swedish

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. GTX 750 ekran kartı almayı düşünüyorum. Elimde Intel Pentium Dual Core E6500 işlemci var darboğaz olur mu? Olursa hangi işlemciyi almalıyım?
Anakart: Pegatron IPX41-D3

Çok fazla yapar, en az Q9400 alınmalı.

Hocam dediğiniz işlemciyi araştırdım, bazıları destekliyor bazıları desteklemiyor diyor. İşlemciyi aldım deniyeceğiz bakalım umarım olur.

Anakart modeline dikkat etmemişim. Bu konudaki arkadaş sorunsuz çalıştığını test ettiğini yazmış.

@Matrixxx7

Anakart modeline dikkat etmemişim. Bu konudaki arkadaş sorunsuz çalıştığını test ettiğini yazmış.

@Matrixxx7
Hocam taktım, gta 5 de test etmek için girdim oynarken bi anda kapandı ve tekrar açıldı, 2 sefer oldu bu, bir kerede bilgisayar boştayken kapandı. Sıcaklıkta 30-40 derece arasında. Acaba psu mu yetmiyor 280w

Hocam taktım, GTA 5 de test etmek için girdim oynarken bir anda kapandı ve tekrar açıldı, 2 sefer oldu bu, bir kerede bilgisayar boştayken kapandı. Sıcaklıkta 30-40 derece arasında. Acaba PSU mu yetmiyor 280W

PSU'nun güç değerlerinin resmini ekler misin hocam, büyük ihtimalle yetmiyordur.

Dosya Ekleri

• IMG_20240116_154720.jpg
    IMG_20240116_154720.jpg
    202,1 KB · Görüntüleme: 8
Evet hocam PSU kaynaklı olma ihtimali çok yüksek sistemin kapanmasının. Başka bir PSU ile test etme imkanı varsa iyi olur.
Üstad en son mesajı attığımdan beri kapanmadı. Akıyor şuan bir sıkıntı yok ileride psu yuda değiştiririm, emeğiniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı