E6500 sistem upgrade

Sistemi Nasıl Kurmalıyım ?

• Oy verenlerin toplamı
    5
  • Anket kapandı .
Öncelikle çok teşekkür ederim kardeşim baya arastirmissin allah razı olsun. Öncelikle sadece ekran kartı alicam demedim. Önce ekran kartı alıp sonra sistemi duzucem demiştim. Yinede çok teşekkürler. Fakat sadece 7860K nin GPU su sistem için yeterli olur mu ? Idare eder dersen sonradan RX 460 alabilirim. Ama sadece o idare eder mi acaba.

Önce ekran kartı al sonra intel sistem yap.
R7 250x falan al ama sonradan intel sistemle güzel olur.
Teşekkürler bende öyle düşünüyordum ama karar veremedim. işlemci olarak ne onerirsin anakart ramde dahil 500 lira kalır enn fazla

Tek başına fazla bir beklentin yok ise monitörün 1080P değil ise açamayacağı oyun yok. Ancak Zen APU'lar çıkacak ve A10 7860K'nın işlemcisi RX 460-GTX 950 üstünü pek kaldıracak güçte değil.

Ayrıca ileride nasıl bir sistem toplamayı düşünüyorsunuz?

500 liraya işlemci, anakart, ram intel olmaz o zaman. Amd olur yetmiyor çünkü para biriktir İntel al.

500 liraya işlemci, anakart, ram intel olmaz o zaman. Amd olur yetmiyor çünkü para biriktir İntel al.
Teşekkürler bi sonuca variyorum artık.

Teşekkürler .

Arkadaslar her şey için teşekkürler. O zaman ben şimdi bi ekran kartı alayım. R7 240 mesela sonra daha fazla para biriktirir Pentium g4400 veya i3 6100 bir işlemci ile birlikte H110M anakart ile 8 GB ram alabilirim. Eğer güç kaynağı yetmezse bir tanede güç kaynağı alırım. Ama bi kaç seneye kadar bir ekran kartı daha alırım belki.

Evet planım bu neler düşündüğünüzü söylerseniz mutlu olurum.

O zaman Q9650-E5450 ve R7 240 alabilirsiniz. İlerde tam bir sistem toplarsınız.

Bütçenizi nedir ?

Bütçenizi nedir ?
600 ama 1000 e kadarda cikabilirim.

Ancak çok sonradan ekran kartı almayacaksanız, RX460 alın derim. Ancak mutlaka darboğaz olacaktır.

600 TL. Ayrıca ekran kartı alsaydınız bütçeniz ne olurdu ve ne zaman alırdınız?

Dedigim gibi sonradan güçlü bir ekran kartı daha almayi planlıyorum. Ve belkide SLI yaparım. i3 6100 ile darbogaz yapmaz diye düşünüyorum ??

Iste bu hafta veya diğer hafta alaçam ekran kartını r7240 almayi düşünüyorum. Sonradan aldığım ekran kartiylada SLI yapabilirim.

Ekran Kartı butcem yani r7 240 civarı diyebilirim. Zaten daha fazla bir ekran kartıyla kesinlikle E6500 darbogaz yapar. Geçen ki yazımda planımı anlattım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…