E6700 Sistem Upgrade

GökberkG

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle sistemimden bahsedeyim. Kendisinin oldukça eski olduğunun farkındayım.

• İşlemci: Intel Pentium E6700 (775 LGA)
  • Anakart: Pegatron IPX41-D3
  • RAM: 6GB DDR3
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 650 2GB DDR5

Benim amacım minimum bütçeyle günü kurtarmak diyebilirim. Günü kurtarmaktan kastım, önümüzdeki 2 yıl boyunca güncel oyunları orta ayarda oynayabilmek. Biraz araştırdım ve 775 LGA soketinin çok eskide kaldığını anladım ve Msi H81M-P33 1150 soketli anakartı buldum (165TL). Ve bu anakarta uyumlu Intel core i3-4170 işlemciyi buldum (430TL).

Bu şekilde 600 TL'ye 2 yıl boyunca güncel oyunları orta ayarlarda oynamam mümkün müdür? Bulduğum parçalar mantıklı mı? Farklı tavsiyelere açığım ama bütçeyi daha fazla arttırmak istemiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğin şekilde yapabilirsin gayette güzel olur. Şimdilik ekran kartın kalabilir. Fena sayılmaz. İleride onu da upgrade edince al sana cillop gibi sistem. ;)

Dediğin şekilde yapabilirsin gayette güzel olur. Şimdilik ekran kartın kalabilir. Fena sayılmaz. İleride onu da upgrade edince al sana cillop gibi sistem. ;)

İlginiz için teşekkür ederim. Aklıma takılan birkaç soru daha var. Peki ekran kartının, ramlerin, kasanın, hard diskin bu anakartla uyumlu olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Korkuyorum açıkçası, sistem çok eski olduğu için kasa küçük gelebilir mi? ya da ramler uyumsuz olabilir mi? Ayrıca işlemci için uyumlu fan da almak gerekiyor değil mi? Başka aklıma gelmeyen, dikkat etmem gereken unsurlar varsa hatırlatabilir misiniz?

Kasanızın ebatlarıyla anakartın ebatlarını siteden karşılaştırın. Olmadı eski anakartınızın ebatlarıyla yeni anakartın ebatlarını kıyaslayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı