E6700 ve GTX 750 Ti'a 235W PSU Yeter mi?

TechnoEngin

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özelliklerim ;

İntel Pentium Dual Core e6700 3.2 GHZ İşlemci
4+2 6GB DDR3 1600 Mhz Ram
Eski bir anakart
500 GB HDD
DvD RW
235 Watt PSU
-----------------------------------------------------------------------------------
Ben Gtx 750Ti Almak istiyorum bir sorun çıkar mı sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu konusunda tam birşey söyleyemem. Fakat o sisteme yatırım yapmak gereksiz olacaktır. Eski bir anakart demişsin, tam modelini belirtirsen daha iyi olur çünkü eski bir anakartta pci-e olmayabilir. Yani kartı yuvasına sokamayabilirsin. Psu konusunda bir arkadaş yardımcı olacaktır almadan önce kartının pci-e slotunun olup olmadığına bak çünkü 750ti pci-e slotuna takılıyor pci değil.

Darboğaz olacaktır malesef. Bütçenizi belirtirseniz size daha iyi sistem toplama konusunda yardımcı olabilirim.

GTX 750 Tİ 12v 250 ve üstü olmalı diye biliyorum. 250 altında olursa sistemi tehlikeye atarım derseniz bilmem ama o güç kaynağına manet etme. Anakart eski demişsin g31- g41 chipsetli bir anakart ise ekrana görüntü vermeyebilir ki bu chipsetli anakart değilse daha düşük eski bir anakartsa o ekran kartından vazgeçebilirsin. 235w psu 12v tarafından verdiği değeri söylemelisiniz ki eski olduğundan dolayı o da düşük olmalı. G31- G41 chipsetli bir anakartın varsa R7 240 alabilirsin. G41 chipset ise R7 250 zorlar gibi. Karar senin. O sisteme GTX 750Tİ takılmamalı bence.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı