E7500 sistem için Windows sürümü önerisi

Anakartım ASUS P5KPL AM-SE ona göre bir daha ne yapacağımı menüden nereye girip yapacağımı baştan tarif eder misin hocam?

Hocam o anakartın OC kapasitesi sınırlı. %20 veya %30 overclock ayarı ile ayarlanabiliyor. Dün bir tane konuda uğraştık @Yiğitt35 ile ama maalesef voltaj ayarı yok o anakartta. Keşke baştan anakartı söyleseydiniz.

Çok fazla bir OC yapılamaz o anakart ile.
Eki Görüntüle 1267650

Önce şu işaretlediğim iki ayarı devre dışı bırakın ve ardından "AI overclocking" menüsünü otomatik %20'ye alın. %20 yaptıktan sonra sistem 4.0GHz olmazsa Manuel'e alıp 320FSB'ye getirin ve dram frekansını en düşük ayara çekin. Başka hiçbir şeye dokunmanıza gerek yok.

Bu yazılanları uygulamaya çalışabilirsiniz (FSB daha yükseğe çıkabiliyorsa denersiniz) E6800 işlemcisine göre söylediğimizden 4GHz oluyordu onun çarpanına göre.

Aslında OC yapmadan da E7500 Windows 8.1'i rahat çalıştırır. N270 bile Windows 7'den Windows 8.1'e geçince rahatlayabiliyorsa E7500 kolaylıkla üstesinden gelir. OC yapmanızı gerektirecek bir durum yok fakat direk %20 otomatik OC ayarını seçerseniz sizin pek de uğraşmanıza gerek kalmaz.

Aslında OC yapmadan da E7500 Windows 8.1'i rahat çalıştırır. N270 bile Windows 7'den Windows 8.1'e geçince rahatlayabiliyorsa E7500 kolaylıkla üstesinden gelir. OC yapmanızı gerektirecek bir durum yok fakat direk %20 otomatik OC ayarını seçerseniz sizin pek de uğraşmanıza gerek kalmaz.

Hocam aslında gayet iyi çalıştırıyor. Ama OC ile daha rahat oluyor açıkçası. Hatta Windows 10 Pro kullanıyorum. Ama nedense her denk geldiğim anakart P5KPL. Neden Gigabyte P45 anakartına denk gelmiyoruz biz. 550 FSB'ye kadar izin veriyor. Vallaha harcanıyoruz buralarda 😅😅

Hocam o anakartın OC kapasitesi sınırlı. %20 veya %30 overclock ayarı ile ayarlanabiliyor. Dün bir tane konuda uğraştık @Yiğitt35 ile ama maalesef voltaj ayarı yok o anakartta. Keşke baştan anakartı söyleseydiniz.

Çok fazla bir OC yapılamaz o anakart ile.

Bu yazılanları uygulamaya çalışabilirsiniz (FSB daha yükseğe çıkabiliyorsa denersiniz) E6800 işlemcisine göre söylediğimizden 4GHz oluyordu onun çarpanına göre.
O konuya beni etiketler misiniz? Bakayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı