E8200 ne kadar overclock edilebilir?

Eskipcmahrumu

Picopat
Şu anda stok soğutucu ile E8200 işlemcim boşta 31 yükte 55-58 derece. Linkteki soğutucu bugün gelecek ve o soğutucu ile 3.5 ya da 3.2 GHz yapabilir miyim ve voltaj vermem gerekir mi?

Çarpan kilidi denen bir olay vardı. İşlemcinde o var sanırım. Sistem, o kadar frekans yükseltmeye izin vermez bence.

Arkadaşta aynısı olan M200 vardı bayağı neredeyse 1GHz overclock yapmıştı.

Bende de Snowman M200 var. Xeon X3440 işlemcimi soğutmak için kullanıyorum. Overclock yapmadım fazla ısınıyor diye endişe etmiştim. Base frekansında kullanıyorum. Ama Xeon gibi işlemcilerde overclock yapma konusunda şüphe yok. Senin anakartın 775 pin sanırım. LGA 775 destekli Xeon işlemciye geç bana kalırsa. Bütçen varsa tabii.

Şu anda stok soğutucu ile E8200 işlemcim boşta 31 yükte 55-58 derece. Linkteki soğutucu bugün gelecek ve o soğutucu ile 3.5 ya da 3.2 GHz yapabilir miyim ve voltaj vermem gerekir mi?

Bence o aldığınız soğutucuyu iade edin ısınma sorunu ve yüksek sesli çalışma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Thermaltake Frio Silent 14 İşlemci Soğutucu bu soğutucu ile çok sağlam bir overclock yapabilirsiniz.

Bence o aldığınız soğutucuyu iade edin ısınma sorunu ve yüksek sesli çalışma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Isınma sorunu olmaz, ve yüksek sesten sıkıntı gelmez gereken o zaten.

Thermaltake Frio Silent 14 İşlemci Soğutucu bu soğutucu ile çok sağlam bir overclock yapabilirsiniz.
Hocam teşekkür ederim fakat bir soğutucuya o kadar para veremem, mecbur gelecek olanı kullacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı