E8400 Eski Bilgisayara Yeni Ekran Kartı

Hexagram

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, oynadığım oyunlarda GT 730 ile kötü performans almaya başladım. Yakın zamanda bir ekran kartı alacağım ancak bilgisayar eski olduğu için çok kararsızım. İşlemcim Intel Dual Core E8400 , güç kaynağım 450w ve 4 gb RAM'e sahibim. Bütçe max 900 TL olacak şekilde AMD veya Nvidia farketmeksizin hangi ekran kartını almalıyım ? Bu arada monitör çözünürlüğüm max 16:10 , 1440x900. Sadece CS GO ve Dota 2 oynuyorum.

Core Duo 2 E8400 fena bir işlemci değil. Yine de aşırı güçlü bir GPU eklerseniz işlemci biraz eski bir model olduğundan bazı oyunlarda darboğaz olur. GTX 750 ti ve yanında 4 GB daha bellek alıp takabilirsiniz, harika olur :) Anakartınızı ve PSU'nuzu belirtirseniz belki biraz daha yardımcı olabilirim.

MrAlumen sizinle sistemlerimiz hemen hemen ayni gibi benimde E8400 islemci 4gb ram vb. ben msi R9 380 4GB ekran karti aldim.arada darbogaz oluyor mesela GTA5 i tum ayarlar sonda oynuyorum arada etraftaki binalarin yerinde yeller esiyor :) gri bir goruntu araba havada kaliyor mesela.vb. ETS2 de tum ayarlar sonda en ufak bir sorun yok, benim guc kaynagim 650 wattlik.emirgenc'in de dedigi gibi E8400 iyi bir islemci fakat ekran kartiyla birlikte ramda eklerseniz cok iyi olur.

Degerli arkadasim yazmis oldugun butceye gore bir ekran karti var.
Zotac GTX960 AMP! Edition GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı