E8600 ve GT 9500 Sisteme Yükseltme

ForeverSport

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde eski bir PC var. Geçen sene biraz modifiye edildi, bu sene yeni sistem toplayacağım ve bu eski bilgisayarımı tanıdığım birine vereceğim. Vermeden önce biraz daha masraf yapıp geliştirmek istiyorum. Özellikle işlemci ve ekran kartı yönünde değişiklik yapmak istiyorum. Xeon işlemci olabilir, Q9000 serisi olabilir işlemci yönünde. Ekran kartı olarak ne yapabilirsek artık. Sistem özetle şu:

İşlemci: Intel Core 2 Duo E8600 3.33 GHz.
Anakart: MSI MS 7352 v. 1.0 (not: BIOS güncellemesi yaptım. Şu anda v 1.4 versiyonu yüklü) sanıyorum MSI sitesinde ki anakart bu Support For G33M | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 9500 1 GB (ömrünü tamamladı artık, ekran kartı fanından sesler geliyor :)
RAM: 4*2 DDR2 RAM - 8 GB RAM.
SSD: Samsung 860 Evo 250 GB.
HDD: 120 GB.
PSU: Lite on 300W level 3.

CPU ve Mainboard'ın CPU - Z ekran görüntülerini yükledim.

Şu anda Windows 10 Pro 1909 64 Bit yüklüdür.

Sistemde 1 adet avc egzos fanı, işlemci fanıda avc.

Arkadaşlar işlemciyi 4 çekirdek dediğim gibi Xeon veya Q9400 gibi bir işlemci, ekran kartı da o işlemci ile darboğaz yapmayacak bir ekran kartı olsun istiyorum. Office uygulamaları, giriş seviye oyunlar, internet vs gibi şeyler için kullanılacak. F/P olarak, eski bir sistem fakat güncellemek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
@berk1937

Dosya Ekleri

• CPU.png
    CPU.png
    15,2 KB · Görüntüleme: 31
  • mainboard.jpg
    mainboard.jpg
    32,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Yorum için teşekkürler.

ekran kartı, işlemci ikilisi olarak bunlardan daha iyi performans alabileceğim başka bir ikili biliyor musunuz?

ya da anakartım xeon işlemciye uygun modda çalışır mı?
Rx 460 öneririm. Ben olsam Xeon'a pek bulaşmam. %15 fark var ve deli gibi ısınıyor. Vergiside çok Aliexpress den alıcaksan.

Merhaba arkadaşlar. Elimde eski bir PC var. Geçen sene biraz modifiye edildi, bu sene yeni sistem toplayacağım ve bu eski bilgisayarımı tanıdığım birine vereceğim. Vermeden önce biraz daha masraf yapıp geliştirmek istiyorum. Özellikle işlemci ve ekran kartı yönünde değişiklik yapmak istiyorum. Xeon işlemci olabilir, Q9000 serisi olabilir işlemci yönünde. Ekran kartı olarak ne yapabilirsek artık. Sistem özetle şu:

İşlemci: Intel Core 2 Duo E8600 3.33 GHz.
Anakart: MSI MS 7352 v. 1.0 (not: BIOS güncellemesi yaptım. Şu anda v 1.4 versiyonu yüklü) sanıyorum MSI sitesinde ki anakart bu Support For G33M | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 9500 1 GB (ömrünü tamamladı artık, ekran kartı fanından sesler geliyor :)
RAM: 4*2 DDR2 RAM - 8 GB RAM.
SSD: Samsung 860 EVO 250 GB.
HDD: 120 GB.
PSU: Lite on 300W level 3.

CPU ve Mainboard'ın CPU - Z ekran görüntülerini yükledim.

Şu anda Windows 10 Pro 1909 64 Bit yüklüdür.

Sistemde 1 adet avc egzoz fanı, işlemci fanıda avc.

Arkadaşlar işlemciyi 4 çekirdek dediğim gibi Xeon veya Q9400 gibi bir işlemci, ekran kartı da o işlemci ile darboğaz yapmayacak bir ekran kartı olsun istiyorum. Office uygulamaları, giriş seviye oyunlar, internet vs gibi şeyler için kullanılacak. F/P olarak, eski bir sistem fakat güncellemek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
@berk1937

Kanka RAM'ı nereden almıştın.
Bana da lazım bende almak istiyorum.
Ya da bana satar mısın?

Kanka RAM'ı nereden almıştın.
Bana da lazım bende almak istiyorum.
Ya da bana satar mısın?
İşlemcin Intel zaten ama ddr2 4Gb RAM ben trendyoldan baktığım da sadece amd işlemciler ile uyumludur yazıyordu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı