EA bölümünden dile hazirlanmak

victoryyy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Okulumda dil sinifi acilmadi, ailem dil okumami destekliyor fakat seneye aciga gecersin, dershaneye falan gidersin dediler. Ben de üstüne gitmedim pek, mâlum açiga geçemiyoruz artik. Su an sadece sinifi geçme odakli çalisiyorum. Amacim mütercim tercümanlik okumak, okul sinavlarina göre ıngilizcem iyi, seviyem B1-B2 arasi muhtemelen, B1 metinleri çevirebiliyorum fakat B2 metinlerde anlamini bilmedigim kelimeler oluyor. Sorum ise dil sinavina nasıl calisabilirim? Hedefim kesin ve net, tercümanlik okumak istiyorum. 11. sinifin sonuna kadar ne yapmaliyim? Cevaplariniz icin simdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınıfı geçmeye odaklı çalışmak büyük saçmalık. Kalburüstü okuldan mezun olan herkes zaten dilde full'e yakın doğru çekebiliyor senin matematik, edebiyat gibi TYT konularından da çözmen lazım ki iyi sıralama yapasın. Üstüne okul ortalamanın sıralamaya etkisini de yok saymamak lazım.

Sınıfı geçmeye odaklı çalışmak büyük saçmalık. Kalburüstü okuldan mezun olan herkes zaten dilde full'e yakın doğru çekebiliyor senin matematik, edebiyat gibi TYT konularından da çözmen lazım ki iyi sıralama yapasın. Üstüne okul ortalamanın sıralamaya etkisini de yok saymamak lazım.
Evet hocam farkındayım zaten, TYT'ye de çalışacağım fakat şu an EA'dan bölüm istemediğim için Matematik çalışmak anlamsız geliyor, kendimi veremiyorum.

Nasil dil sinavina çalismam gerektigini bilmiyorum kisaca, su anda kelime ögrenmeye calisiyorum.

Nasil dil sinavina çalismam gerektigini bilmiyorum kisaca, su anda kelime ögrenmeye calisiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı