EA FC 24 "getdeviceremovedreason" hatası (DirectX error) hatası

Kairaa0

Femtopat
Daha fazla  
Hocalarım iyi günler. Son bir aydır kafayı sıyırmak üzereyim. Bundan yaklaşık bir bir ay önce yine oyunumu oynarken bir ara sahne sonrası bu hatayı aldım ve oyunum kapandı. O günden beri her oyuna girdiğimde ne ara sahne izileyebiliyorum ne de ESC basabiliyorum ne de korner serbest vuruş vs. kullanabiliyorum çünkü oyun 3-5 FPS'lere düşüyor aşırı kasıyor, ama oynamaya geldiğinde hiçbir sorun olmadan ve kastırmadan oynatıyor. Az biraz şu oyunu oynama keyfim vardı zehir oldu. 7-8 kez sildim yükledim ekran kartını kaldırdım yükledim yetmedi sırf şu oyunu oynayabilmek için format bile attım ama nafile, hiçbir şey değişmedi. Eğer bilen yaşayan veya sorunu çözmüş arkadaşlarım varsa yalvarırım bir el atsınlar yol göstersinler. Sırf şu oyun için kol aldım setup dizdim o kadar para saydık ama oynayamıyoruz. Ne olur şu sorunu çözün hocalarım. Şimdiden teşekkürler.

Hocalarım iyi günler. Son bir aydır kafayı sıyırmak üzereyim. Bundan yaklaşık bir bir ay önce yine oyunumu oynarken bir ara sahne sonrası bu hatayı aldım ve oyunum kapandı. O günden beri her oyuna girdiğimde ne ara sahne izileyebiliyorum ne de ESC basabiliyorum ne de korner serbest vuruş vs. kullanabiliyorum çünkü oyun 3-5 FPS'lere düşüyor aşırı kasıyor, ama oynamaya geldiğinde hiçbir sorun olmadan ve kastırmadan oynatıyor. Az biraz şu oyunu oynama keyfim vardı zehir oldu. 7-8 kez sildim yükledim ekran kartını kaldırdım yükledim yetmedi sırf şu oyunu oynayabilmek için format bile attım ama nafile, hiçbir şey değişmedi. Eğer bilen yaşayan veya sorunu çözmüş arkadaşlarım varsa yalvarırım bir el atsınlar yol göstersinler. Sırf şu oyun için kol aldım setup dizdim o kadar para saydık ama oynayamıyoruz. Ne olur şu sorunu çözün hocalarım. Şimdiden teşekkürler.
Dostum ne yaptın bende yeni setup kurdum kurmaz olaydım yenisisteme geçer geçmez aynı sorunu yaşıyorum bende oyundan da atıyor

Dostum ne yaptın bende yeni setup kurdum kurmaz olaydım yenisisteme geçer geçmez aynı sorunu yaşıyorum bende oyundan da atıyor
Yok hocam yok oynamiyorum artik. 25 i beklemekten baska caresi oldugunu sanmiyorum. her yolu denedim, vazgecin sizde cok forum okudum hic birinde de yok ea meşhur optimizasyon sorunu elimizden bisey gelmez :)

Yok hocam yok oynamiyorum artik. 25 i beklemekten baska caresi oldugunu sanmiyorum. her yolu denedim, vazgecin sizde cok forum okudum hic birinde de yok ea meşhur optimizasyon sorunu elimizden bisey gelmez :)
Konuyu yeni görüyorum hala oynuyorsanız oyun ayarlarınının hepsini otomatik yapın ve belgelerimdeki Fifa 24 klasörünü silin. Ben bu şekilde çözdüm.

Konuyu yeni görüyorum hala oynuyorsanız oyun ayarlarınının hepsini otomatik yapın ve belgelerimdeki FIFA 24 klasörünü silin. Ben bu şekilde çözdüm.

Yok hocam yok oynamiyorum artik. 25'i beklemekten baska caresi oldugunu sanmiyorum. Her yolu denedim, vazgecin sizde cok forum okudum hiç birinde de yok EA meşhur optimizasyon sorunu elimizden bir şey gelmez :)

Şaka gibi bir şey, 2060tan 4070 Ti süpere setup kurup geçtim, dalgalı saç limitsiz FPS falan hayal kuruyordum FC'den başka oyun oynamam zaten, geçmez olayımdım şaştım kaldım.

Şaka gibi bir şey, 2060tan 4070 Ti süpere setup kurup geçtim, dalgalı saç limitsiz FPS falan hayal kuruyordum FC'den başka oyun oynamam zaten, geçmez olayımdım şaştım kaldım.
Cidden çok sinir bozucu. Ben hayatım boyunca PES oynadım bu sene indirime girince FC 24 alıyım dedim. Gördüm ki her sene aynı oyunu daha da kötüleştirerek satıyorlar.

Cidden çok sinir bozucu. Ben hayatım boyunca PES oynadım bu sene indirime girince FC 24 alayım dedim. Gördüm ki her sene aynı oyunu daha da kötüleştirerek satıyorlar.

Optimizasyon problemi var sanırım yarın akşam bir şeyler daha deneyeceğim olursa neler yaptığımı yazarım

Optimizasyon problemi var sanırım yarın akşam bir şeyler daha deneyeceğim olursa neler yaptığımı yazarım
Bir şeyler denemeden önce mutlaka belgelerimdeki FC 24 klasörünü silin. (Silmeden önce yedek almakta fayda var.) Daha sonra oyuna bir kez girip çıkın ve belgelerim>FC 24 klasöründeki "fcsetup.ini" ve FC 24>fcsetup>fcsetup_default.ini dosyalarını attığım ile değiştirin. Belki sorununuz çözülür.

fcsetup_default.ini

fcsetup.ini

Bir şeyler denemeden önce mutlaka belgelerimdeki FC 24 klasörünü silin. (silmeden önce yedek almakta fayda var.) Daha sonra oyuna bir kez girip çıkın ve belgelerim>fc 24 klasöründeki "fcsetup. İni" ve FC 24>fcsetup>fcsetup_default. İni dosyalarını attığım ile değiştirin. Belki sorununuz çözülür.

fcsetup_default.ini

fcsetup.ini

Akşama deneyeceğim dediklerinizi, DirectX Runtime kurulmasını önermişler, bir de NVIDIA Denetim Masası ayarlarından 3D görüntü ölçeklendirmeyi kapattım sorun çözüldü demiş arkadaşlar onlara da bakacağım.

Akşama deneyeceğim dediklerinizi, DirectX runtime kurulmasını önermişler, bir de NVIDIA Denetim Masası ayarlarından 3D görüntü ölçeklendirmeyi kapattım sorun çözüldü demiş arkadaşlar onlara da bakacağım.

Denendi bir işe yaramadı maalesef.

Bir şeyler denemeden önce mutlaka belgelerimdeki FC 24 klasörünü silin. (silmeden önce yedek almakta fayda var.) Daha sonra oyuna bir kez girip çıkın ve belgelerim>fc 24 klasöründeki "fcsetup. İni" ve FC 24>fcsetup>fcsetup_default. İni dosyalarını attığım ile değiştirin. Belki sorununuz çözülür.

fcsetup_default.ini

fcsetup.ini

FPS 60'ta kilitleyip bir maç yapabildim nihayet ikinci üçüncü maçları deneme test edemedim zamanım yoktu deneyecek olan arkadaşlar 60 FPS kilitleyip deneyebilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı