EA FC 24'te gecikme sorunu yaşanıyor

cerns

Hectopat
Merhaba ben EA FC24 oyununda internetim çok iyi olmasına rağmen oyunu çok gecikmeli bir şekilde oynuyorum ve İstanbul'da oturuyorum yazları memleketime döndüğümde çok daha kötü bir internetle çok daha akıcı oynuyorum(16Mbps) şu anki internetim ise (500Mbps) Superonline kullanıyorum. Benim şu an aldığım ping değeri 50 -60 ms arası ve memleketimde ise 48ms. Aynı şekilde İstanbul'da oynayan iki arkadasim benden cok daha kötü internetlere sahip olmalarına rağmen 30-33 ms arası oynuyorlar. Offline modlarda sıkıntı yok fakat Online modlarda ise topu ayağından 0.5-1 sn gecikmeli çıkarıyor savunma yapmaya çalışırken ise oyuncularımı asla istediğim yere çekemiyorum yardımcı olursanız sevinirim bu durum çok canımı sıkmaya başladı.

Dosya Ekleri

• Ekran aa.PNG
    Ekran aa.PNG
    17 KB · Görüntüleme: 21
Yıllardır Ultimate modunu oynayan biri olarak söyleyebilirim ki Fifa’da bağlantının iyi olması size iyi bir deneyim sunmuyor. Oyunda gecikme tazminatı gibi bir durum olduğu Reddit forumlarında zaten çokça konuşuldu. Bağlantınız kötüyse ve rakibin bağlantısı iyiyse size takviye veriliyor. Sanırım Lag Compensation gibi bir şeydi bunun adı. Ben birçok farklı modem, router vs denedim. Telefon internetini Playstation’a bağlasam da aynı belki daha iyi performans veriyor:) Zaten oyun içinde Dinamik olarak zorluğun değişmesi gibi bir durum da çok tartışılan bir diğer konu. Yani bazen ping ya da lag sandığımız şey bizim oyuncularımızın gücünün düşürülüp rakibin gücünün artırılması olabilir

Geri
Yukarı