Çözüm EA Play "Unavailable in your region" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

371129

Hectopat
Makaleler
9
Bir önceki çözümde alternatif ama kesin olmayan bir çözüm önermiştim şimdi ise adım adım kesin çözüme götüren bir yol izleyeceğiz.

Adım 1;

Öncelikle Türkiye dışı bağlanabileceğiniz bir VPN bulmanız gerekiyor. Eğer Kaspersky'yi ücretsiz kullanıyorsanız başka bir VPN kullanmanız gerekecek. Benim kullandığım ise CyberGhost. Direkt olarak indirip kurulumunu sağladıktan sonra hesap oluşturmanız gerekecek.

Adım 2;

Hesabı oluşturduktan sonra bölgeyi Amerika üzerinden herhangi bir yer olarak ayarların, sonrasında ise EA ve Xbox'a dair bütün hizmetleri kapayın (Görev yöneticisinden de kontrol edin.). Her şeyi kapattıktan sonra VPN'i aktif hale getirin ve direkt EA Desktop uygulamasından giriş yapın.

Adım 3;

Giriş yaptıktan sonra istediğiniz oyunu yüklemeye başlayın. Oyun yüklenirken uygulamadan çıkın ve VPN'i kapatıp tekrar girin. Eğer uygulama açıkken VPN'i kaparsanız indirme hızınız hızlıca azalacak, bir süre sonra artacak fakat çok düşük rakamlarla indireceksiniz. VPN'i kapattıktan sonra EA Desktop'a girdiğinizde oyunun inmeye devam ettiğini göreceksiniz. Keyifli oynamalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlışlıkla bunlara gerek kalmadan farklı bir çözüm buldum. Eğer Game Pass üzerinden oyunu indir dediniz ve EA Desktop üzerinde oyun açıldı ve "Unavailable on your region" diyorsa, EA Desktop uygulamasında "My Collection" sayfasına gidin. İndiremediğiniz oyun burada gözükecek, oyunun üstüne geldiğinizde sağ üstteki üç noktaya tıklayın ve "Download"a tıklayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı