eBay üzerinden işlemci almak

Havun

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamünaleyküm.
eBay üzerinden işlemci almak istiyorum. Türkiye'ye göre fiyatlar daha uygun. Daha önce alan varsa vergisi vesaire nasıl oluyor, bilgi sahibi olan kişiler yazarsa çok sevinirim.

AB ülkesinden geliyorsa yüzde 18, diğerlerinden yüzde 20 gümrük vergisi ödersiniz.

eBay bizdeki sahibinden.com gibi bir site, yabancı ülkelerdeki insanlar fazlalıklarını satıyorlar.
Eğer satıcı Türkiye'ye veya bulunduğu ülkeden yurt dışına göndermeyi kabul ederse muhtemelen kargo ücreti, vergiler gibi şeylerle uğraşmanız gerekir. Zaten eBay'i kullanan insanlar genellikle yüz yüze görüşerek alışveriş yapıyorlar.
Yani eğer satıcı yurt dışına göndermeyi kabul ederse, sizde kazıklanmayacağınıza eminseniz olabilir.
Bir de bizdeki GittiGidiyor.com da Bit eBay şirketidir, muhtemelen alacağınız şeyleri de benzer fiyata oradan bulabilirsiniz.

Attığım linkteki fiyatı 63 dolar olarak gözüküyor hadi %20 vergi eklense 75 dolar 540 TL gibi bir şey yapıyor kargo ücretsiz zaten. Türkiye'den almaya kalksam en uygun 1600 TL :( eğer ben bu işlemciyi her şey dahil 540 TL'ye alabiliyorsam alacağım.

Attığım linkteki fiyatı 63 dolar olarak gözüküyor hadi %20 vergi eklense 75 dolar 540 TL gibi bir şey yapıyor kargo ücretsiz zaten. Türkiye'den almaya kalksam en uygun 1600 TL :( eğer ben bu işlemciyi her şey dahil 540 TL'ye alabiliyorsam alacağım.

Açık arttırma ilanı olabilir, dikkat et, gün falan sayıyorsa açık arttırmadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı