Çözüldü ECS H61H2-M2 v1.0 BIOS nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Soner.St

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.
Ben BIOS'umu güncellemek istiyorum fakat bir hata alıyorum. Nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum.
Ana kartım; H61H2-M2 v1.0.
Anakart sitesinden chipset dosyalarını yükledim bilgisayarıma ama en yüksek sürüm Windows 8 olarak gözüküyor. Ben Win 10 kullanıyorum bu fark yapar mı? Exe'yi açmaya çalıştığımda hata veriyor.

Jumperim Unlock'ta takılı olmasına rağmen bu hatayı alıyorum. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Şu anki chipset versiyonum: V2.11.1210.
Yükseletmek istediğim: V9.4.0.1017.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    5,6 KB · Görüntüleme: 70
Çözüm
Bilgisayarcıya sordurdum ve sorunun anakart olduğunu söyledi. Bu anakart ekran kartı seçiyor dedi. Casper ve Exper gibi hazır sistemlere konuyormuş ve benimki Exper. BIOS dahi atmak çok riskliymiş atabilen çok az kişi var. İmkanınız varsa Gigabyte ASUS gibi bilinen marka anakart almak. Sorunumu ana kartımı değiştirerek çözdüm iyi günler.
İndirdiğiniz yazılım bıos güncellemesi değil. Üretici kendi sitesinde bios güncellemesi YAYINLAMAMIŞ. İndirdiğiniz yazılım anakart güncellemesi.
Win10 kullandığınızdan dolayı böyle bir işlem yapmanıza gerek yok. Win10 en güncel chipset ve sürücüleri yükler.

İndirdiğiniz yazılım bıos güncellemesi değil. Üretici kendi sitesinde bios güncellemesi YAYINLAMAMIŞ. İndirdiğiniz yazılım anakart güncellemesi.
Win10 kullandığınızdan dolayı böyle bir işlem yapmanıza gerek yok. Win10 en güncel chipset ve sürücüleri yükler.
Tamam ama bios kurmam için en düşük v8 olması gerektiği yazıyor ana kartımın sürümünde . Cpu z de 4.6 gözüküyor

Bilgisayarcıya sordurdum ve sorunun anakart olduğunu söyledi. Bu anakart ekran kartı seçiyor dedi. Casper ve Exper gibi hazır sistemlere konuyormuş ve benimki Exper. BIOS dahi atmak çok riskliymiş atabilen çok az kişi var. İmkanınız varsa Gigabyte ASUS gibi bilinen marka anakart almak. Sorunumu ana kartımı değiştirerek çözdüm iyi günler.

Çözüm

Geri
Yukarı