Edebiyat dersinden nasıl geçilir?

Jonhh

Centipat
Daha fazla  
9. sınıfım. Sınıfı büyük ihtimal ortalamayla geçeceğim. İlk dönem ortalamam 54 civarı bir şey. Yani bu dönem 46 ortalama yapmam lazım.

Ama sanırım edebiyattan kalırsam sorumluluk giriyorum. Bunu da istemiyorum açıkçası. 1. dönem edebiyat ortalamam 50.5. Sınav notlarımın birisi 30'du birisi 52. Hoca iki 60 sözlü vererek öyle oldu puanım.

Bu dönemin edebiyat sınavından da, birisinden 47 diğerinden 45 aldım. Fakat 2. dönemin başında Sergüzeşt kitabı sınavı vardı. Ona hiç çalışmadım ve 10 aldım. 1. sözlün 10 olacak diyorlar, ikinci sözlünün 90 falan olması lazım diyorlar geçmen için.

Sizce hoca geçirir mi bir şekilde? Çünkü 90 sözlü vereceğini düşünmüyorum. En fazla 60 verir herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben edebiyattan ucundan geçtim. İlk dönem sınıfta sıkıntılı tipler vardı edebiyatçıyı rahat bırakmıyorlardı onların arasında sessizce dersi dinledim sınavlardan düşük aldım ama sözlüden yüksek vermiş. Bir de proje aldım 2. dönemde 1. dönemki gibi oldu bir de proje ile geçtim.

Sizce hoca geçirir mi bir şekilde?
Bilemeyiz, hocanla konuşmayı deneyebilirsin. Hocalar genellikle merhametli olur, sonradan çok çalışacağınızı falan söyleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı