Edebiyata nasıl çalışılır?

Glarious0

Hectopat
Bugün sabaha kadar çalışacağım, edebiyat perşembe olmuştuk ama yarın tekrar olacağız, bu benim için çok iyi fırsat ortalamam çok düşük kalmamak için yükseltmem lazım, öncelikle test video tekrar vb başarılı 50 yüksek almam için nasıl çalışmalıyım? Soruları perşembe gördüm çalışacağım yerlerden soracak tekrar bana yardım edin. 50 Yukarı almam için nasıl çalışmalıyım? Nasıl yol izlemeliyim?

Ben edebiyat sınavında, son gün ders kitabındaki kavramları okuyup, ezberliyordum. Bir kağıda özetini çıkarıyordum. Sınav sabahı ise o özete çalışıp sınava giriyordum. Genel olarak iyi geliyordu notlar.

Kaçıncı sınıfsınız?
9 Hocam.

Ben edebiyat sınavında, son gün ders kitabındaki kavramları okuyup, ezberliyordum. Bir kağıda özetini çıkarıyordum. Sınav sabahı ise o özete çalışıp sınava giriyordum. Genel olarak iyi geliyordu notlar.
Hocam 3:00 kadar çalışacağım dediniz işe yararsa öyle yapıyım hem defterden hem kitaptan. Sabah gene aynı yaparım.

Bizim hoca sınavlardan önce sözlü yapacağım diye korkuturdu çalışırdık. Minimum 70 alırdık. 9.sınıfta şiir ünitesine çok dikkat et ilk geldiğinde yamulup 40 almıştım. Ama sonraki sınavlarda +70 tuttum. 2-3 hafta önceden çalışıp ezberlemen lazımki yüksek alasın. Son günde olur ama son güne çok güvenme kavramlar çok.

Bizim hoca sınavlardan önce sözlü yapacağım diye korkuturdu çalışırdık. Minimum 70 alırdık. 9.sınıfta şiir ünitesine çok dikkat et ilk geldiğinde yamulup 40 almıştım. Ama sonraki sınavlarda +70 tuttum. 2-3 hafta önceden çalışıp ezberlemen lazımki yüksek alasın. Son günde olur ama son güne çok güvenme kavramlar çok.
Tamam hocam teşekkürler başlıyorum şimdi.

Hocam bir soru patlatayım Pastoral şiir nedir ? 😁
Doğa sevgisi. :D

Hocam bir soru soracaktım, Şimdi 1 dönem bitmesine 2-3 hafta kaldı sınavlar bitti ben günlük tekrar yapıyorum 2 dönem mi başlamam lazım şimdi hala yapmam lazım mı, 2 Dönem konular farklı olacak ya onun için diyorum.

Son düzenleme:
Doğa sevgisi. :D

Hocam bir soru soracaktım, şimdi 1 dönem bitmesine 2-3 hafta kaldı sınavlar bitti ben günlük tekrar yapıyorum 2 dönem mi başlamam lazım şimdi hala yapmam lazım mı, 2 dönem konular farklı olacak ya onun için diyorum.

Günlük tekrarı soruyorsan. Konu işlediğiniz sürece günlük tekrar yapabilirsin. Son hafta belki konu işlenmez o zaman bırakırsın.

Geri
Yukarı