Edebiyatta negatif net sayısal puanını etkiler mi?

Sredih

Decapat
Daha fazla  
Ben sayısal bölümden tercih yapacağım ama belki birkaç edebiyat sorusu da bakarım duruma göre diye düşünüyorum. Edebiyat sayisal puanımı etkilemiyor diye ben edebiyatı sallasam ve netim eksi netlere düşerse sayısal puanım etkilenir mi? 4 yanlış 1 doğruyu götürür mü?

Ben sayısal bölümden tercih yapacağım ama belki birkaç edebiyat sorusu da bakarım duruma göre diye düşünüyorum. Edebiyat sayisal puanımı etkilemiyor diye ben edebiyatı sallasam ve netim eksi netlere düşerse sayısal puanım etkilenir mi? 4 yanlış 1 doğruyu götürür mü?

Hayır etkilemez. (AYT Sınavı hakkında konuşuyorsak etkilemez, TYT de etkiler TYT sınavında tüm soruları cevaplandırmanız lazım.)

Ben de aynı şekilde sayısal öğrencisiyim.
Sayısal sadece mat+FKB'den hesaplanıyor, bu yüzden edebiyat ayrı olarak sözel ve eşit ağırlık olarak hesaplanıyor. Kısacası hayır etkilemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı