Edebiyattan sorumlu gecme

Darsiere

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 9. sınıf öğrencisiyim. Birinci donem ortalamam 58 ikinci dönem 40, 42 ortalamaya zorluyorum. Büyük ihtimalle yapacağım.

Asıl sorum; edebiyattan da büyük ihtimalle geçeceğim. Ama 5 tane falan kaldığım ders var. Edebiyattan geçersem ne kadar ders zayıf olursa olsun sorumlu mu geçerim? Yoksa edebiyattan kalırsam ama sınıfı geçersem ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Edebiyattan geçersen o 5 dersten sorumluluğa kalmazsın ortalama ile sınıfı geçersin problem olmadan. Edebiyattan kalırsan ve sınıfı geçersen kaldığın derslerden sorumluluğa girmen gerekir.

Şimdiki sistemi bilmiyorum ancak meslek lisesinde bölüm derslerinden de kalırsanız onlarla beraber giriyordunuz. Ha Anadolu lisesindeyseniz sadece Edebiyattan giriliyordu diye biliyorum.

Yoksa edebiyattan kalırsam ama sınıfı geçersem ne olur?

Yaz ayınızı edebiyatla heba etmeyin. Hocadan not isteyin gerekirse. Sorumlulukta 50 almanız gerekiyor.

Şimdiki sistemi bilmiyorum ancak meslek lisesinde bölüm derslerinden de kalırsanız onlarla beraber giriyordunuz. Ha Anadolu lisesindeyseniz sadece Edebiyattan giriliyordu diye biliyorum.

Yaz ayınızı edebiyatla heba etmeyin. Hocadan not isteyin gerekirse. Sorumlulukta 50 almanız gerekiyor.
Edebiyattan geçersen o 5 dersten sorumluluğa kalmazsın ortalama ile sınıfı geçersin problem olmadan. Edebiyattan kalırsan ve sınıfı geçersen kaldığın derslerden sorumluluğa girmen gerekir.
Edebiyattan büyük ihtimalle geçeceğimi düşünüyorum şuanda edebiyat ortalaması 45

Yani şimdi edebiyattan ve sınıftan geçersem sorumluluğa kalmam değil mi?

Geri
Yukarı