Edit için Premiere Pro vs Vegas Pro

Kolaylık olarak bakmamak lazım öğrendiğiniz zaman hepsi kolay. Hangisiyle daha kapsamlı işler yapabileceğinize bakın. Tavsiyem Premier Pro.

Premiere Pro + After Effects. 2012 yılından 2019 yılına kadar Sony Vegas Pro kullandım. Zor da olsa Premiere Pro'ya geçiş yaptım çok daha fazla imkan ve profesyonellik tanıyor. Sony Vegas Pro kadar henüz Pr ve Ae'de gelişemesem de zor demeden kesinlikle Pr ve Ae kullan. Ufak tefek işlerimi halledeceğim diyorsan Vegas Pro kullan daha basit.

Sony Vegas genel olarak basit işler için kullanılan bir program bazı kurgucular yeni model movie maker derler hatta. İşin basit olsa da premiere pro kullanmanı tavsiye ederim gün gelir diğer özellikleri de lazım olur.

Editten kastın nedir? Bunu da biraz açman gerek.

2007'den bu yana Vegas, 2010'dan bu yana Premier kullanıyorum. Zaten meslek gereği sürekli haşır neşirim. Programdan yana tam olarak beklentilerin nedir onları söylersen daha çok yardımcı olabilirim.

Ha ama yok kıstasın sadece kolaylıksa Vegas her türlü daha kolay, daha pratik bir program. Burada söylenenin aksine de Premiere'den geri kaldığı yönler pek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı