Eduroam üniversite internetiyle Steam'e girilmiyor

Mustafaulutaş

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar üniversite internetiyle Steam'a girilmiyor biliyorsunuz. Bunun bir çözümünü bilen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü üniversiteden başka bağlanacak bir internetim yok.

Eduroam' dan bağlanman biraz zor. Üniversiteden üniversiteye değişen bir bağlantısı var. Bizim okulun interneti mesela giriyor. Ama download yaparken biraz zorluyor o kadar.

Bizim üniversite interneti WhatsApp YouTube Instagram canavar gibi internet taraması. (okulun kendi sitesi bile) açılmıyor ya da çok yavaş.

Arkadaşlar üniversite internetiyle Steam'a girilmiyor biliyorsunuz. Bunun bir çözümünü bilen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü üniversiteden başka bağlanacak bir internetim yok.

Bizim de tam tersi ne gairp çözemedim zaten kendi internetim çekmiyor.

Üniversite ağlarında çeşitli ağ kısıtlamaları yapılıyor, mesela bizim ağda oyun veya film ile ilgili tüm siteler engelli. Ağ sorumlusu kimse helal olsun ücretli-ücretsiz hangi VPN olursa olsun onları da engellemiş. En azından Instagram, YouTube, Whatsapp gibi uygulamalar çalışıyor. Buna da şükür.

Sizin daha kötüymüş bizde sadece steam yok.

Bizim kısıtlamayı yanlış yere yapıyor sosyal medya ile ilgili çoğu şey video siteleri olsun açılıyor

Sadece internet araştırmaları açılmıyor örnekle okulun kendi web sitesi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…