eGPU dock fiyatları neden farklı?

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar eGPU dock fiyatlarına bakıyorum değişik fiyata sahip bir sürü ürün var. Bu ürünlerin arasında neden dağlar kadar fark var? Mesela bir ürün Aliexpress'te 7 dolar iken bir diğeri 50 dolar. Ya da Hepsiburada'da gördüğüm dock 40 TL iken bir başka dock 500 TL fiyata sahip. Bunların arasındaki fark nedir? 40 TL ya da 7 dolar olan ekran kartını tam performansta çalıştırmıyor mu? Ya da laptop ile hiç mi çalışmıyor?

Not: Ekran kartını harici monitörde kullanacağım yani laptop ekranı ile işim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk link eGPU dock değil.
Hocam ceza olduğu için cevabı daha erkenden yazamadım. Youtube'da bir videoya denk geldim adam 7 dolarlık eGPU dock ile ekran kartını laptopa bağlayıp kullanıyor. 50 dolarlık olan ürünle 7 dolarlık olanın arasında nasıl bir fark var? yardımcı olur musunuz? Video linki;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden pahalı olduğu hakkında bilgim yok ama peki adamın videoda kullandığı parça neden Türkiye'de yok. Türkiye'de 20-30 liraya satılanlar benim laptobuma uymuyor. Bende eGPU yapacaktım fakat parçanın Türkiye'de olmadığını öğrenince hayal kırıklığına uğradım.

Arkadaşlar eGPU dock fiyatlarına bakıyorum değişik fiyata sahip bir sürü ürün var. Bu ürünlerin arasında neden dağlar kadar fark var? Mesela bir ürün Aliexpress'te 7 dolar iken bir diğeri 50 dolar. Ya da Hepsiburada'da gördüğüm dock 40 TL iken bir başka dock 500 TL fiyata sahip. Bunların arasındaki fark nedir? 40 TL ya da 7 dolar olan ekran kartını tam performansta çalıştırmıyor mu? Ya da laptop ile hiç mi çalışmıyor?

Not: Ekran kartını harici monitörde kullanacağım yani laptop ekranı ile işim yok.
Ben bundan 3 yıl önce almıştım. Satıcıya aralarındaki fark ne diye sorduğumda pahalı olanı laptopun dahili monitörü ile kullanabiliyorsun demişti. Tabi bilgisayarınız destekliyorsa.

Geri
Yukarı