Egzoz fan çok ses çıkarıyor

Emreilr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Önceden aldığım Hadron egzoz fanı takmıştım fakat çok ses çıkarıyor diye kablolarını söküp bırakmıştım. Aşırı yüksek sesli ve 1-2 kez vurunca sesi azalıyor. Sonra geri artıyor. Acaba yanlış mı takılı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220723_124729.jpg
    IMG_20220723_124729.jpg
    124,7 KB · Görüntüleme: 62
Sesini azaltmak istiyorsan o etiketi söküp arasına makine yağ sürersen az bir şey kesecektir. Ben de zamanında Exper bilgisayar da o kalitede bir fan vardı onunla çözmüştüm ve çok iyi sonuç çıkarmıştım.
Edit: Fotoğrafa şimdi baktım. Egzoz fanının yönü ters. İçeri doğru üflüyor eğer böyle olursa. Etiketi dışarı doğru bakması gerekiyor dışarı doğru üflemesi için.

Son düzenleme:
Egzoz fanı yanlış takmışsınız. Sıcak havayı dışarı vermesi gerekir normalde ama siz soğuk havayı içeri verecek şekilde takmışsınız. Bu tabi sesi etkilemiyor söylemek istedim bunu. Bilgisayardan fan hızlarını ayarlayabileceğiniz programlar var. Onları kullanabilirsiniz.

Egzoz fanı yanlış takmışsınız. Sıcak havayı dışarı vermesi gerekir normalde ama siz soğuk havayı içeri verecek şekilde takmışsınız. Bu tabi sesi etkilemiyor söylemek istedim bunu. Bilgisayardan fan hızlarını ayarlayabileceğiniz programlar var. Onları kullanabilirsiniz.
Tamamdır yönünü değiştirdim düzeldi

Yeni konular

Geri
Yukarı