Egzoz fan tavsiyesi

murat1982

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Kaynakçı
Merhaba, şu an indirimde olan egzoz fanı almak istiyorum. Bir önceki egzoz fanı güç kaynağına taktım bağlantısı da SYS fan1 girişine bağlı. Alacağım fanı bir sonraki yaza kadar geçici olarak kullanacağım. Molex güç bağlantısına taksam sabit hızda mı çalışır. Alacağım fan çalışmama gibi bir durumu olur mu?

Molex ile bağlarsanız sabit hızla çalışır fakat bu fanlar en fazla 900rpm civarı dönüyor ayrıca Bu tip markalar fiyat performans gibi görünsede kanatların dizaynı motoru her şeyiyle çok eksik kalıyor inanın bana her çeşit ucuzunu alıp denedim ve boşa harcanan para. Çıkardıkları seste cabası şu an NZXT kasanın içinde gelen 12cm fanlar on numara çalışıyor RGB işine girmeden Corsair, NZXT gibi garantili markalara yönelmeni öneririm. Şu anda kasadaki OEM olan fan sadece süs olarak duruyor NZXT'nin kendi fanı işi ona bırakmıyor zaten.

Molex ile bağlarsanız sabit hızla çalışır fakat bu fanlar en fazla 900rpm civarı dönüyor ayrıca Bu tip markalar fiyat performans gibi görünsede kanatların dizaynı motoru her şeyiyle çok eksik kalıyor inanın bana her çeşit ucuzunu alıp denedim ve boşa harcanan para. Çıkardıkları seste cabası şu an NZXT kasanın içinde gelen 12cm fanlar on numara çalışıyor RGB işine girmeden Corsair, NZXT gibi garantili markalara yönelmeni öneririm. Şu anda kasadaki OEM olan fan sadece süs olarak duruyor NZXT'nin kendi fanı işi ona bırakmıyor zaten.
Evet haklısınız. Fakat yaza kadar kasa sıcaklığını dışarı atsın yeter. Hiç olmamasından daha iyi değil mi. Bütçe kısıtlı önerilere açık olurdum yoksa. Eğer hiç bir işe yaramaz derseniz almayayım o zaman.

Geri
Yukarı