Egzoz fan yönü nasıl olmalı?

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Kasanın arkasından elimle kontrol ettiğimde dışarı sıcak hava geldiğini pek hissediyorum. Üstteki 2 fan dışarıya alev gibi hava atıyor ama bu öyle değil. Acaba yönü doğru mu?

16310050203302009150369117559053.jpg

16310050536494508399338330690727.jpg

Kasayı şöyle güzelce temizlesen üstteki fanlar da alev atmayı bırakır. Ayrıca ekran kartının kasanın arkasına vidalı olması gerekiyor. Senin kartın vidası takılmamış ve kart aşağı doğru esneme yapmış zamanla. Kasanın tozunu alıp o vidayı takmanı tavsiye ederim. Kartın bütün ağırlığını PCIe slotu taşıyor şu an.

Kasayı şöyle güzelce temizlesen üstteki fanlar da alev atmayı bırakır. Ayrıca ekran kartının kasanın arkasına vidalı olması gerekiyor. Senin kartın vidası takılmamış ve kart aşağı doğru esneme yapmış zamanla. Kasanın tozunu alıp o vidayı takmanı tavsiye ederim. Kartın bütün ağırlığını PCIe slotu taşıyor şu an.
+++++

Hocam aslında anakart değişmeden önce vidalıydı fakat yeni anakartta sanırım slot biraz daha uzak olduğu için böyle kaldı. O yüzden vidalayamadım.
Hocam aslında anakart değişmeden önce vidalıydı fakat yeni anakartta sanırım slot biraz daha uzak olduğu için böyle kaldı. O yüzden vidalayamadım.
Zorlama da olsa vidaladım. Sanki ekrana kartının kulağını çekip çivilemişim gibi oldu umarım zarar vermez slota.

16310077599641718897018682102170.jpg

Son düzenleme:
Çok zorlama oluyorsa ekran kartının altına bir destek çıtası da alınabilir. Aynı görevi görecektir. Ayarlanabilir olanlar satılıyor ama evde kullanmadığın çubuk gibi bir şeyi ölçüp keserek kendi çıtanı yapabilirsin. Zaten tek görevi ekran kartını tutmak.

Çok zorlama oluyorsa ekran kartının altına bir destek çıtası da alınabilir. Aynı görevi görecektir. Ayarlanabilir olanlar satılıyor ama evde kullanmadığın çubuk gibi bir şeyi ölçüp keserek kendi çıtanı yapabilirsin. Zaten tek görevi ekran kartını tutmak.
Hocam sanırım zarar verecek düzeyde zorlama olmadı ama çekip tutturdum orası kesin. Yalnız tesadüf mü bilmiyorum ama ekran kartı sıcaklığı 3-5 derece arttı 84'ü geçmiyordu 87 falan oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı