Egzoz fanı için anakartta giriş yok

SYS_FAN portu yok mu ya? Olması lazım, iyice bir bakın. Özellikle anakartın solunda olabilir.

Ben jumper kablo kullanarak uyumlu olmayan bir kasa fanını sistemime bağlamıştım. Siz de Molex'ten fanın artı ile eksilerini Molex'in artı ile eksisine bağlarsanız fan çalışacaktır ama sabit devirde.

SYS_FAN portu yok mu ya? Olması lazım, iyice bir bakın. Özellikle anakartın solunda olabilir.

Ben jumper kablo kullanarak uyumlu olmayan bir kasa fanını sistemime bağlamıştım. Siz de Molex'ten fanın artı ile eksilerini Molex'in artı ile eksisine bağlarsanız fan çalışacaktır ama sabit devirde.
H81MD R.2.0 anakartım

H81MD R.2.0 anakartım
1600259354622.png

"5X Protection" yazısının altında "CHA_FAN" yazmakta, orası kasa fanı portu. (Chassis fan.)

Şu anda fanı takmış bulunmaktayım. Kocaman CHA_FAN yazısını nasıl göremedim hayretler içerisindeyim. Ben orasını BIOS chipini sıfırlama pini sanmıştım. Neyse, şu anda oraya 3 pinli Foxconn marka bir Chassis Fan taktım. Fakat bunun 3 pinli olduğu için hız ayarı yapamayacağımı biliyorum. Aklıma takılan acaba bunun voltajını düşürebilir miyim?
Eki Görüntüle 670091

"5X Protection" yazısının altında "CHA_FAN" yazmakta, orası kasa fanı portu. (Chassis fan.)

Yeni konular

Geri
Yukarı