Egzoz fanın ters takılması problem çıkartır mı?

Gabumon

Kilopat
Daha fazla  
Resimde görüldüğü gibi kasanın arka fanı radyatöre takıldı bugün. İçindeki birkaç tel yamulmuştu yavaşça düzelttim. Fan hem tellere takılıyor hem de radyatörün yanındaki küçük boşluğun arasına giriyor. Radyatörün orijinal fanı bu. Radyatördeki iki fan da dışarı hava veriyordu galiba, emin değilim. Ben de takılmaması için fanı ters çevirdim. Son görüntüsü resimdeki gibi. Sanırım bu durumdayken içeri doğru hava veriyor galiba? Radyatörün diğer yanındaki fanda dışarı doğru hava veriyor. Yani 2 fan da radyatöre hava veriyor. Bu durum PC için sağlıklı mı değil mi? Kasa Zalman Z3 Plus. Üstte 2 fan daha var. Bunlarda dışarı hava veriyor.

asd.jpg

İşlemci sıcaklığı oyun esnasında 75-85 arasında gidip geliyordu. Bunu yaptıktan sonra sıcaklık 65 dereceyi geçmedi. Bu sıcakta boştayken bile çok düşük sıcaklıkta olduğunu gördüm.

untitled.JPG

Yaptığım işlem sağlıklı mı değil mi? Thermal Throttling olur mu? Çok tedirginim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer bileşenlerin sıcaklıklarında bir artış olmadıysa kullanılabilir.

Resimde görüldüğü gibi kasanın arka fanı radyatöre takıldı bugün. İçindeki birkaç tel yamulmuştu yavaşça düzelttim. Fan hem tellere takılıyor hem de radyatörün yanındaki küçük boşluğun arasına giriyor. Radyatörün orijinal fanı bu. Radyatördeki iki fan da dışarı hava veriyordu galiba, emin değilim. Ben de takılmaması için fanı ters çevirdim. Son görüntüsü resimdeki gibi. Sanırım bu durumdayken içeri doğru hava veriyor galiba? Radyatörün diğer yanındaki fanda dışarı doğru hava veriyor. Yani 2 fan da radyatöre hava veriyor. Bu durum PC için sağlıklı mı değil mi? Kasa Zalman Z3 Plus. Üstte 2 fan daha var. Bunlarda dışarı hava veriyor.

Eki Görüntüle 325821

İşlemci sıcaklığı oyun esnasında 75-85 arasında gidip geliyordu. Bunu yaptıktan sonra sıcaklık 65 dereceyi geçmedi. Bu sıcakta boştayken bile çok düşük sıcaklıkta olduğunu gördüm.

Eki Görüntüle 325822

Yaptığım işlem sağlıklı mı değil mi? Thermal Throttling olur mu? Çok tedirginim.
Daha çok dışarıya üfler ama sıkıntı olmaz için rahat değilse düzeltebilirsin.

Genelde biz bunu dışarıya üflemesi için kullanırız, ki ben de o amaçla kullanıyorum. Ancak içeriye verirken havayı, sıcaklıklarda çok değişim olmadıysa böyle de kullanılabilir.
Yalnız, daha fazla tozlanacak kasa. Bilginiz olsun. Tecrübeyle sabit :D

Saç kurutma makinesi soğuk hava veriyor. Ayda 1 temizlerim tozlanırsa. İşlemci ve ekran kartı ısısında kayda değer bir yükselme yok şuana kadar. Ekran kartı 75 derece işlemci max 72 dereceye çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı