Ehliyet alım sınavı ve gerekenler

• Konuyu başlatan Yasin KARATEKE
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 804
Y

Yasin KARATEKE

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar öncelikle merhaba, konu yanlış yerde ise lütfen kusuruma bakmayın uygun bölüme taşınmasını dilerim... Ehliyet alım şartları nedir en çok merak edilen şeylerden bir kaçını yöneltmek istiyorum sizlere:

• Sürüş becerisi olan (ehliyeti olmadan araba sürebilen dur kalk vs. şöfor gibi sürebilen) kişilerin ehliyet alımı kolaylaşır mı?
  • Yaş durumu nedir şahsen ben 25.09.1998 doğumluyum ne zaman ehliyet alabilirim (18 doldurmak lazım 19 gün almak lazım gibi şeyler duyduk bu yüzlen soruyorum)
  • Ehliyet alırken ortalama ne kadar para vermemiz gerekiyor emliyet müdürlüğü olsun, kurs olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben geçen sene aldım ve sıfır bilgi ile gittim. 2 haftalık eğitimden sonra sınava girdim. Tabi önceden sürüş bilgin varsa çok rahat edersin sınav esnasında. Başvuru yapman için reşit olman gerekiyor yani 18 yaşına basmış olman yeterli. Ortalama 1000-1500 TL arasında değişir masraflar. Yaşadığın şehir, kurs, aldığın ders sayısı vesaire bunlar hep toplam rakamı değiştiren etkenler.

18'e girmek değil 18'i bitirmek lazım. Ben 2 gün önce 1000 TL herşey dahil kayıt oldum. Sınavı bayağı zorlaştırmışlar diye duydum. Dubalarla arada 50 cm veriyorlarmış arabanın iki tekerinide 50 cm'lik alanın içine sokman lazım. Yoksa bırakıyorlar. Benim arkadaşa arabada 4 kişi varken klimayı kökleyip yokuşta tüplü araba ile arabayı geri bırakmadan kalkmasını istemişler o derece :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı