Ehliyet alması ne kadar sürer?

Dediğim gibi teorik dersler zorunlu değil. Kurs tarafından size zaten bir kitap veriliyor. Ondan da çalışırsınız, internetten de soru çözersiniz bir şekilde geçersin elektronik sınavı. Zaten internetteki soruların aynısıydı. Fakat sorun direksiyon derslerinde, daha önce araç sürme tecrüben yoksa derslere katılman, iyice parkta ezberlenen kısımları kavraman, güzergahı tanıman gerekiyor. Ben de şu an acemi olmama rağmen yeni yeni alışıyorum.

Fakat şöyle de bir durum var, kurs ücretleri/sınav harçları zaman geçtikçe zamlanıyor. Araba sürmek eğitimde bile olsa keyifli, son derece keyif alırsın ve zevkle gidersin bence. 1 hafta direksiyon eğitimi almak bence YKS'ye engel olmaz. İkisini aynı anda yürütebileceksen bence git. Zaten bu 2 aylık süreç de sürekli kursa gitmeni, aklının orada olmasını gerektirmeyecek.

Tecrübem var 4 yıldır arabayla haşır neşirim. Teorik derslere girmem kayıt olursam. Elektronik sınavıda ufak çalışmayla geçerim ancak kayıt olup başlamam martı bulur. Sınava 2 ay kalmışken gitmek mantıklı olmaz bence. Çünkü ilk 5K hedefliyorum benim için 20 saat büyük bir zaman kaybı hele mart ayında. Şu an alabilecek olsam alırım şu an o kadar yoğun değilim. Galiba sınavdan sonraya bırakacağım. Çünkü eğer hedef tutmazsa ehliyet almamın bir önemi kalmayacak araba yüzü göremeden 1 sene daha çalışmak zorunda kalacağım. Ben hazırım deyip direkt sınava girebilme gibi bir şey varsa onu sorayım diye konuyu açtım ama mümkün değilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı