Ehliyet için sağlık raporu çıkartmak

Daha fazla  
Merhaba 24 Nisan'da 18 yaşına giriyorum ehliyet işini de daha fazla zamlanmadan çözmek istiyorum ama sağlık raporu olayı kafama takıldı, hem miyop hem astigmatim gözlük kullanıyorum, boyum 193 kilom 105 küsurlerde, direkt sağlık ocağından almayı planlıyorum orada sıkıntı çıkarırlar mı? Birkaç arkadaşım tartıya bile çıkmıyorsun yazıp geçtiler dedi ama fikrinizi almak istedim.

Yıllar önce deneyimlediğim kadarıyla anlatayım. Direkt olarak sağlık ocağına gittim. Bende de miyop + astigmat var ama yüksek değiller. Boy ve kilo bakmadılar. Direkt olarak kimliğimi aldı ve sistemde sorgulattı. 5 - 6 yaşımda gittiğim psikoloji bölümüne kadar sağlık geçmişimi sordu bana. Daha sonra karşı sandalyeye oturttu.
Gözlüğümü çıkartmamı istedi. Daha sonra karşıda bulunun harfleri okumamı söyledi. Sonra aynı şekilde gözlüğümü taktırdı ve tekrar ettirdi. Numaram düşük olduğu için sağlık raporunu sorunsuz olarak verdi. Eğer oldu da okuyamasaydım uzman görüşü gerekli diyerek normal hastaneye gönderecekti fakat gerek görmedi.
Siz de sağlık ocağına gidin. Aile hekiminiz zaten sizi yönlendirecektir.

Son düzenleme:
Sağlık ocağına gidiyosun suratına bakıp dandik bir kağıt veriyor imzalı o kadar.

Son ay 6 içinde göz muaynesi olduysan sorun olmaz sağlık ocağı verir, olmadıysan göz doktoruna yönlendirir.

Ben şehir hastanesinden almak zorunda kaldım göz muaynem olmadığı için 350TL ücret vermiştim. Kan grubumu vs soran olmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…