Ehliyet kursu işleyişi nasıldır?

wasterqaz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 18 me gireli 1 ay oldu Haziran'ın ortalarında ehliyet kursuna gittim. Başvurdum ücrette anlaşıp ödemeyi yaptım şimdi bana 10'undan itibaren derslerin başlayacağını bana mesaj geleceğini söyledi. Neyse dün bana mesaj vs gelmedi. Ben de ehliyet kursunu aradım birkaç gün içinde gelir sırayla gönderiliyor diyor. Benim merak ettiğim bu dersler ayın kaçında başlayıp kaçında bitiriyor. Katılma zorunluluğum vs var mı acaba? Daha önce böyle gecikme yaşayan var mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Günlerini hatırlamıyorum fakat işleyiş şöyle: Yazılı dersler başlıyor ve yaklaşık 1 hafta sürüyor. Dersler bittikten belli bir süre sonra yazılı sınava giriliyor. Yazılı sınavdan geçersen 5 gün boyunca direksiyon eğitimi alıyorsun ve en son Cumartesi veya Pazar günü direksiyon sınavın yapılıyor. En son da banka yoluyla harcı ödüyorsun, ehliyet evine geliyor.

dersler sıkıntı değil yazılı sınava gireceksin o yüzden alman gerekiyor ama internetten de öğrenirsin dersi kaçırdıysan.1 2 hafta ya yazılı sınav olur onda da 70 i geçince direksiyon dersine geçişe hak kazanıyorsun 5 6 saat eğitim alacaksın 5 gün falan sürüyor sonra ehliyet sınavına gireceksin 2 3 ayı buluyor ehliyet alman. Sürücü kursuna sor onlar daha iyi bilirler sistemi, her geçen gün bir şey değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı