Ehliyet kursuna yazıldıktan sonraki süreçler nedir?

Normalde olması gerek ama ben katılmadım hiçbirine çok da gerekli değil. İlkyardım, levhalar ve geçiş üstünlüklerini internetten öğrenin ardından yazılı sınav çıkmış soruları çözün bol bol. Çıkmış sorularin uygulamaları var onlara bakabilirsiniz.

Geçen yıl değiştirdiler sistemi biraz bilgi ön plana çıkmıştı.

Hocam ben aslında daha detaylı istemiştim.
10 aralık tarihinden ne kadar süre sonra e sınava gireceğim vesaire.

Ehliyet kursuna 2 ay önce kayıt oldum.
Yaşımın gereğinden dolayı 1 Aralık - 10 Aralık arasında kaydımı yapacaklar.
Peki ya aralığın 10'undan sonra ne olacak? Süreç nasıl ilerliyecek?

Hocam derse gitmene gerek yok kursa yazılıyorsun 1 ay yatıyorsun sınavdan önceki 2 gün internetten ehliyet sınavı çalışma videolarını izledikten sonra girip 90 üstü alıyorsun. Direksiyon derslerine katılıyorsun arabanı sürmeyi öğreniyorsun sonra dünyanın en kolay ehliyet sınavına giriyorsun direksiyon da zor filan değil sadece ne olursa olsun sinyal ver uçan kuş gördün sinyal ver. Bide ek not arabayı sürmeyi öğrenirken arkana taksici yapışacak stres yapma ben yaptım arabayı istop ettirmiştim.

Hocam derse gitmene gerek yok kursa yazılıyorsun 1 ay yatıyorsun sınavdan önceki 2 gün internetten ehliyet sınavı çalışma videolarını izledikten sonra girip 90 üstü alıyorsun. Direksiyon derslerine katılıyorsun arabanı sürmeyi öğreniyorsun sonra dünyanın en kolay ehliyet sınavına giriyorsun direksiyon da zor filan değil sadece ne olursa olsun sinyal ver uçan kuş gördün sinyal ver. Bir de ek not arabayı sürmeyi öğrenirken arkana taksici yapışacak stres yapma ben yaptım arabayı istop ettirmiştim.

Şu anki internette cozdüğüm önceden çıkan sorulardan ortalama 10-15 tane yapmışımdır daha 36 doğrudan aşağı çekmedim.
Direksiyon dersi de geçer. Ama direksiyon sınavında stres yaparım, ondan eminim.

Şu anki internette cozdüğüm önceden çıkan sorulardan ortalama 10-15 tane yapmışımdır daha 36 doğrudan aşağı çekmedim.
Direksiyon dersi de geçer. Ama direksiyon sınavında stres yaparım, ondan eminim.

Ben direksiyon sınavında stres konusunda şanslıydım biraz. İşte gittim sınav yerine çadırı buldum arkası dönük komisyon üyesi bir döndü ilkokul öğretmenim o an içim o kadar rahatladı ki anlatamam. Adam hem okuma yazmayı öğretti hem ilkokuldan mezun etti hem de ehliyeti verdi. Bu da küçük bir hikaye.

Geri
Yukarı